Başvuru

Ben şuan Vdsl turktelekom kullanıyorum 01.10.2022 tarihinde sözleşmrm bitecek ve TurkNet 'e geçecem. Öncelikle aboneliğimi sıfırdan mı yapmam gerekiyor vdsl fiber geçişi için. İkinci olarak fiber kablo kapıya kadar geldi eve TurkNet mi çekiyor herhangi bi ücret alıyo mu. Getirilen modem markası tt modemi mi modeli nedir. Şimdiden teşekkürler.

Altyapı ttnin olduğu için onlar gelip kuracak 240tl cayma bedeli mevcut karşılıyorsa pek beklemene gerek yok ve tanıdığından referans kodu alıp oradan da 1aylık fatura indirimi(6aya bölünüyor) alırsan eminim cayma bedelini karşılar. Tabi hala yürürlükteyse…cayma bedeli mevcut tabi :slight_smile: size tavsiyem huawei ax 3 quad core modeline para bayılıp onu kullanmanız. Dual core da olur gerçi

Quad core Huawei Wi-Fi AX3 (Quad-core)
Dual core HUAWEI WS7100-20 WiFi AX3 Dual-Core Router Beyaz Fiyatı & Özellikleri

Modem hediye diyo 820 tl değerinde

Doğrudur yeterli olacaktır 100mbps için dual core bile o modemden 4 kat daha güçlü

Merhaba, @niyaziuck

TT alt yapısı olduğu için fiber altyapısına geçerken kurulum ücreti alınıyor, kurulum TT tarafından gerçekleşiyor. TT’nin getirdiği routerler : (ZTE H298A V9 - TP link C5V) ikisinden birisini kuruyor.

Ne kadar kurulum ücreti ve zyxelin modemi ne kadar TurkNet 'te

1 Beğeni

Yok şu sitedeki zyxel verilmiyo mu

TurkNet alt yapısında olsaydınız dediğiniz modem verilirdi. TT alt yapısı olduğu için TT tarafından karşılanıyor.

Kurulum hizmeti : kredi kartı veya banka kartı ile aboneliklerde ise sadece 108 TL (üç ay boyunca ayda 36 TL), kart kullanmadan yapılan aboneliklerde 162 TL (üç ay boyunca ayda 54 TL) olarak faturanıza yansıtıyor.

TurkNet modem :
Zyxel VMG3625-T50B modemi kısa bir süreliğine, kredi/banka kartına peşin 820 TL’ye satın alabilirsiniz.

Lütfen usturuplu şekilde yazar mısınız.

Uslubüm için kusura bakmayın birde ttnet modemi için ücret ödemem gerekiyor mu

Modemi taksitli alabilirmiyim

Fiber alt yapılarda modem ücreti ödenmiyor.

Son olarak TurkNet modemini taksit imkanı ile alınabiliyor mu

Ne yazık ki artık taksitle satılmıyor.

Merhaba Niyazi Bey,

Fiber altyapıda daireye kadar fiber kablo çekim işlemleri bölgeden bölgeye değişmektedir. Kablo çekimi genellikle TT tarafından yapılmaktadır. Gerekli bilgilendirmeyi TT ekipleri yapacaktır. TT modemine ekstra ücret ödenmemektedir.
Fiber altyapıda bildiğim kadarıyla Zyxel modemi satışı yapılmamaktadır. Deneyimlerim sonucunda TT modemleri gayet yeterli ve iyi çalışıyor. Özellikle Zte modem WiFi konusunda çok iyi.

İyi günler dilerim,
TurkNet ailesine hoşgeldiniz,

Şey bide benim şuan vdsl tt internetim var da fibere geçecem ya aboneliği iptal ettirmem gerekiyo mu yoksa geçiş oluyomu vdsl tt den TurkNet fiber e

Merhaba Niyazi Bey,

Konu hakkında @alperenatici yardımcı olacaktır.

Bildiğim kadarıyla VDSL olarak geçiş yapamazsanız sorgulama sayfasında Fiber olarak görünmektedir. Fiber devre ile başvuru yapabilirsiniz. VDSL devre ile yapılamaz. Fiber internetiniz kurulumu tamamlanasaya kadar VDSL internetini kullanabilirsiniz eğer taahhüt bitmediyse. Taahhüt bittiyse Taahhütsüz fiyattan baz alınıyor diye biliyorum.

İyi günler dilerim,

Yok daha taahütüm bitmedi 01.10.2022 tarihinse bitiyor sizce ne yapim

Selamlar @niyaziuck, sorularınızın cevabı sırasıyla;

• Farklı bir sağlayıcıdan geçiş konusunda https://turk.net/baska-operatorden-gecis bağlantısı size yardımcı olacak.
  • Kurulum ücreti alınır. 108 TL olan tutar eşit taksitlerle 3 ay boyunca faturanıza yansıtılır.

Merhaba Niyazi Bey,

Benim bildiğime göre Fiber başvurunuz tamamlandıktan sonra VDSL başvurunuzu iptal edebilirsiniz ama cayma bedeli nasıl olur bilmiyorum ya da hem VDSL hem Fiber kullanabilirsiniz. Taahhütname bittiğinde VDSL aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.
Bu şekilde olabilir mi emin değilim.
Mümkün görünüyor.
Detayları TurkNet Müşteri hizmetlerinden almanız daha faydalı olacaktır.

İyi günler dilerim,