Başka Operatörden YAPAYA GEÇİŞ ! (Churn)

Selamlar normalde farklı operatörden geçiş için kurulum gerekmeden churn yöntemi ile hızlı geçiş yapılıyor ama Yapada interneti tamamen kapattırıp 0 dan başvurmak gerekiyordu.

Bu saçmalık halen devam ediyor mu? Teşekkürler.

Bildiğim kadarıyla vae’ye geçiş talebi kapattırmadan yapılabiliyor. Fakat varsa ev telefon numaranız değişebilir.

Turktelekomdayim VDSL TurkNet gecicem ikisi de aynı santralden sinyal veriyor kutudan almıyorum sinyali eve yakın diye santralden alıyorum vdsl. Yani yapa da TTNet de aynı hızları verebiliyor maksimum.

Ttnetten TurkNet YAPAYA geçmek için İptal gerekiyor mu diye soruyorum hocam.

TurkNet’e geçiş yapınız, aynı altyapıda geçişiniz yapılır daha sonra altyapınızda yapa hizmeti varsa aboneliğiniz kısa bir sürede yapa’ya geçişi otomatik sağlanır ve bu sayede iptal ile uğraşmaz, yeni başvuru için kurulum ücreti ödemezsiniz.
İptal etmenize gerek yoktur.
Churn belgesi ile geçiş yapmanız yeterli olacaktır.

Evet hocam Churn işlemi yapılabiliyormuş öyle dediler. Eğer Yapada olsaydım başka operatöre churn yapılamıyormuş.

Ttnet bana hizmeti direkt santralden veriyor (santrale yakınım yoksa adsl veriliyor.) TurkNet yapa da aynı santralde bulunuyor.

Aslında yapaya başvurmuştum ilk bağlantı yapılmıştı ama kurulum elemanı cehaleti yüzünden 1 ay internet sinyali alamadım en son iptal edip telekoma geçmiştim eleman 2 kere gelir 2 sinde de reglete kabloyu yanlış takmıştı oysa basit bir kontrol cihazı ile sorunu çözerdi adamda o da yoktu. Telekom geldi kontrol cihazı ile reglette bağlantının yanlış olduğunu buldu TurkNet sinyali gelmeye başladı modeme ama iş işten geçmişti :frowning:

1 Beğeni