Başka operatörden geçiş AMA ADSL GÖZÜKÜYOR

Şuan netspeed 35 mbps paketi kullanıyorum vdsl olarak.TurkNet gezgin internete geçiş yapacağım ama Adsl paket gösteriyor ama başka iss den bakınca vdsk gözüküyor. @EFG @ModeratriX

TurkNet Online İşlem Merkezi dekilere anlatamıyorum geçiş yapınca değişmemesi lazım diyorum ama port olmadığını söylüyorlar @EFG @ModeratriX @muhep @mehmetcan @Hakan.Yildirim
.

Mehmet Bey, TurkNet adına ayrılan portlarda boş yer olmadığı için bu sorunu yaşıyorsunuz. Ilerleyen günlerde tekrar port kontrolü yapmanızı tavsiye ederim. Yada geçiş yapıp kayıt oluşturup VDSL için talepte bulunabilirsiniz. Port açılır acilmaz VDSL’ ye geçişiniz yapılacaktır.

ortak altyapı değil mi diğer servis sağlayıcılarında gözüküyor herkes port bilgisini aynı yerden almıyor mu? @mehmetcan

Mehmet Bey, sınırsız port olmuyor. TurkNet’ e ayrılan portlar ayrı, diğer her ISS’ ye ayrılan portlar ayrı. Yani diğer ISS lerde portları dolu olmayabilir ama TurkNet sizin olduğunuz dolapta kendine ayrılan portları tamamı ile doldurmuş.

Benim bağlı olduğum dolapta başka evi sorgulayınca vdsl gözüküyor bence sistemde bir sıkıntı var ben adreste bir kere TurkNet kullanmıştım ondan olabilir @mehmetcan

Dediğim gibi geçiş yaptıktan sonra VDSL talebinde bulunabilirsiniz. Yada isterseniz tekrar abonelik hattını arayıp bilgi alın durumu anlatın arkadaşlarımız size yardımcı olacaktır.