Bakan açıkladı: Fiber internet için yeni şirket kurulacak

1 Beğeni

Bence artik fiber donemi gecti TurkNet 'e biraksinlar heryeri gigafiber yapsin

7 Beğeni

Bu konu hep gündemde zaten ama bi türlü sonuç alınamadı bu kafayla devam edildiği sürece de sonuç alınamaz gibi duruyor hali hazırda fiber olan yerlerde 1000 mbps dow yanına 20 upload veren bi firma ile bu iş pek yürümez çünkü kaliteyi arttırıp sömürdüğü şirketlerden ve vatandaşlardan vazgeçmek istemeyen bi firma tekel kpnumunda şuan maalesef.

1 Beğeni

Daha bu sabah binaya gelen TT ekiplerine sorduğumda “Abi mümkün değil sizin binaya fiber gelmez, çok eski. Biz yeni binalara fiber veriyoruz” dedi. 20 metre yanımda yeni bina olduğu için diber var. P yüzden çokta unutlanmayın

Eğer ki telekomu satmazlarsa yine mümkün. Hem turkcell hem telekom hemde turksat devletin elinde.

Üçüne ayrı ayrı altyapı çektirip neden para harcasınlar ki?

Turkcellin hisseleri şuan devletin elinde mi?
Mevcutta yüzde kaç? Hissesi var. Devlete ait değil diye biliyorum ben.

Neden harcamasınlar ki? :man_shrugging:

Turkcell in %26.2 lik kısmı fonda görünüyor.

Buldum hocam Halka açik olan pay biraz yuksek gibi sankii

1 Beğeni

Yaparlarmi yapmazlar kendi kazanclari nerde ise ona yonelirler isteseler coktan kurulurdu bu ortak fiber calismasi bi ara gundeme geldi turkcell viz variz dedi obur firmalardan ses gelmeyince oyle kaldi konu

1 Beğeni

selam benim binama türk telekom tarafından fiber kablo geldi kutusunuda koydular daha aktif etmediler türknetin gigafiber sistemi çalışırmı yani 1000/1000 kullana bilirmiyim

1 Beğeni

Merhaba, Sadece 100 mbt veriliyor.

Lütfen doğru düzgün sosyal yardım kuruluşlarıda açılsın. Ben bu aralar kendimi iyi hissetmiyorum. Troll bir yorum değil.

1 Beğeni

Cimer e yazman daha doğru olacaktır.