Bağlantı Sorunu Hk

Merhabalar herkese iyi forumlar. İlk defa bir foruma yazı yazıyorum. Forum kurallarını okudum, umarım yanlış bir yere başlık açmamışımdır.

TurkNet Vdsl abonesiyim altyapı 100 mbit destekliyor ancak hızım müşteri hizmetleri tarafından 50 mbit’e güncellendi çünkü hat değerlerimin stabil değilmiş. Binamız 5 yıllık yeni bir bina. Kullandığım modem zyxel vmg3312-b10b. İnternet genel olarak Wi-Fi ve Ethernet üzerinden sağlık bir şekilde 45-50 mbit veriyor
ancak günün bazı zamanları internet hızı 1 ila 30 mbit arası gidip geliyor. Hız testi yapıyorum 30 mbit çıkıyor ancak internet hiç yok gibi çalışıyor. Speedtest’te ki sonucumu yüklüyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Çok teşekkürler

Hız sorunu sadece wi-fi üzerinden mi yaşıyorsunuz? Akşam saatlerinde oluyor ise komşuların kablosuz ağ sinyalleri ile sizin modemin sinyalleri karışıyor olabilir. Kablolu olarak test yapma imkanınız varsa hız düşüklüğü saatlerinde kablolu test yapın. Yapamıyor iseniz yine hızın düştüğü saatlerde modem arayüzünden hat değerlerini kontrol edin. Normal hız ile düşük hızı karşılaştırın modem arayüzünden.

Selamlar @Nest, rica etsem forum profilinize müşteri numaranızı ekler misiniz?

Hayır günün belirsiz zamanlarında da sorun yaşıyorum. Wifi de hız sorunu yaşadığım zaman kablolu üzerinden ayrıca modem hat değerlerimin görselini yükleyeceğim.

Abonelik numaramı güncelledim.

Bağlantınızın tam gün boyunca kopmadığını ve altyapınızın desteklediği 60 mbps hızdan 51 mbps’nin modeminize ulaştığını görüyorum. Bakır altyapıda %30 kayıp ve günlük 3 kopma olağan kabul edilir. Performans kayıpları bölgedeki yoğun kullanımın olduğu saatlerde artabilir.

75 mbps kullanabilir aslında snr değerine baktığımızda bı üst pakete geçiş yapabilirsin bence

Evet son iki gündür. İnternetim gayet stabil eğer tekrardan sorun yaşarsam hat değerleriyle beraber güncelleyeceğim. Teşekkürler