Bağlantı Problemi

Dün akşam saatlerinde birden hız sorunu yaşamaya başladım. Hız 1 mbps’in altına düştü. Bu sabah Modemi kapatıp açtıktan, resetleyip kurulumunu yaptıktan sonra modemin (ASUS DSL-AC750) tüm ışıkları yanmasına rağmen internet bağlantısında sorun yaşıyorum. 0.10 mbps gibi bir değer alıyorum. Başka dsl modemim de var onu da denedim fakat onda internet ışığı da yanmıyor.

Online işlem merkezi üzerinden kayıt açtınız mı? Ve modem arayüzünden, sistem günlüğü kısmına girip oradan da üste DSL günlüğü kısmına girip ekran görüntüsünü paylaşır mısınız

1 Beğeni

1 Beğeni

Online işlem merkezinde kaydım mevcut.

1 Beğeni

Crc hatalarından dolayı hız düşmüş. Asus web sitesi üzerinden modemin bir önceki yazılımını bilgisayara indirip kurar mısınız? Hat değerlerinde bir sorun görünmüyor.

2 Beğeni

Elimde başka bir modem daha var onu da denememe rağmen bağlantı problemi yaşıyorum modem kaynaklı bir sorun değil gibi.

Asusun bu modem için en son güncellemesi 5. ayda gerçekleşmiş zaten yeni hiçbir işlem gerçekleştirmedim rutin kullanım sırasında birden sorun yaşamaya başladım.

1 Beğeni

Modemi kapatıp açar mısınız tekrar yükselecek mi CRC sayısı

1 Beğeni

Şimdi tekrar kontrol ettim upload tarafında sinyal gücü problemi var gibi görünüyor. Spliter kullanıyor iseniz onu söküp modemi direkt bağlar mısınız? Modeme gelen kabloyu da kontrol eder misiniz? Eğer bunlar normal ise destek kaydının cevabını bekleyin.

1 Beğeni

aradaki kabloyu değiştim ve spliter kullanmıyorum son durum bu dediğiniz gibi crc de bir yükselme var.

Yönetim kısmında DSL yönetimi bölümünün ekran görüntüsünü paylaşır mısınız mümkünse

1 Beğeni

Ş

u an işteyim evden birine yaptırıyorum söylediklerinizi gecikme için kusura bakmayın.

Şu an için TP LINK TD-W9970 V3 modemle aynı hat üzerinden internet alabiliyorum galiba asus modemde bir sorun oluştu firmware’ini eski bir sürüme güncellemeyi deneyeceğim ilerleyen bir zamanda şimdilik internete tam hızda bağlanabiliyorum.

2 Beğeni

Tamamdır o zaman ben de eski sürüme geçeyim. Anlaşılan o ki yazılımsal bir durum var. Asus a bu konuda bildirimi hat ve log kayıtları ile yaptık bakalım dönüş olacak mı?

1 Beğeni

Yine oluşur ise dla yi devre dışı bırakıp deneyin. Sorunun çözüldüğünde sevindim

1 Beğeni

An itibarıyla Asus modemimin firmware’ini 1.1.2.3_805 sürümüne düşürerek bağlantı sağladım sıkıntı yok gibi teşekkürler ilgilendiğiniz için.

1 Beğeni

Sorunun çözüldüğünde sevindim iyi günlerde kullanın

1 Beğeni