Bağlantı kopma sorunu

internete bağlanan kişi sayısından mıdır ? bilmiyorum ama wi-fi bağlantısı sık sık kopuyor telefon pc vs farketmiyor veya uzak yakın ama bugün şöyle birşey de farkettim kablolu bağlantıdan da arada bir koparıyor ne yapmam gerek buarada modem de sorun yok 2 3 modemle denedim sonuç aynı !

kopma|690x493

Değerlerde hat zayıflaması mevcut. İç tesisat kablosunda ek vs varmı

hayır ama ankastre uzak biraz yani 2 kat var alakalı mıdır ve cat5e kullanıyorum

Telefon için spilitter ve duvar dsl prizi gibi etkenler de zayıflamaya neden olabilir. Bi elektrikçi çağırın tesisatı kontrol ettirin gerekli görür ve kablo zayıf derse iç tesisat kablosunu yenileyin.

Bunun öncesinde modeminize sonu 790 olan güncelleme dosyasını kurup deneyin. Eş dostdan bi modem takası yaoabileceğiniz biri varsa bi müddet modem değiştirip deneyin bunlarda sorunu çözmezse iç tesisatı yenileyin

Aynı sorunu iki gündür yaşıyorum sorun benden sanıp herseyi checkledim ama malesef dalgalanmalar var 4 gün öncesinde tıkır tıkırdı bu arada bu sorunu Kastamonu-Cide ilçesinde yasıyorum karadeniz bölgesinde mi var bi anarmollik bilemiyorum destek kaydı olusturdum…

Hat değerlerini ve teknik bilgiler ekranını ss atarsanız bi bakalım

Merhabalar,
Ben de özellikle dünden beri sürekli kopma görüyorum internetimde. Şöyle ki, 5 dakikadan fazla up kalmıyor internet bağlantısı. Zaten teknik bilgiler ekranını da ss olarak koyuyorum. Gördüğünüz gibi modem kapalıymış gidi görünüyor. Lakin modem açık ama internet bağlantısı gelmiyor.

Dünden beri hotspottan bağlanmaktan, toplantılarımın yarıda kesilmesinden gerçekten sıkıldım. Üstelik apartmanda 2 daite Türk Telekom, 1 diğeri de Superonline ADSL kullanıp hiç sorun yaşamazken, benim bu sorunu yaşamam gerçekten canımın çok sıktı. Acil olarak bir geri dönüş bekliyorum. Arıza kaydıma da henüz bir dönüş olmadı. TurkNet’e güvenip geçmiştim ama gerçekten son zamanlarda pişman olmaya başladım.

Bugün en uzun online olma sürem 35-40 dk kadar. Siz düşünün nasıl bir şekilde çalışmaya çalışıyorum.