Bağlantı kalitesi

TurkNet’in verdiği ZYXEL VMG3625-T50B modemini,V5.50(ABPM.7.3)F0 sürümünü kullanmaktayım.2 Tane sorunum var wifi ile.
1)Wifi kopmalar meydana geliyor.Kendi kendine bağlantıyı kesiyor ya da internet kullanılamıyor oluyor.Türknetin kendi ekibide geldi sorunu çözdük deyip gittiler ama değişen bişey olmadı.
2)Wifi reset attıktan sonra download 300-400 civardı upload ise 500 civarı almaktayım aradan 4-5 gün geçtikten sonra download hızım 300-400 alırken upload 40-50 arası alıyorum bunun sorunu nedir anlamadım.
Gelecek cevaplar için teşekkürler.

1 Beğeni

Aynı modemden vardı yakınındayken dahi ara sıra wifi kopuyordu. Keenetic modeme geçtim 1 haftadır 1 kere dahi kopmadı wifi.

Merhaba @Yusuf3 vereceğim linkteki yazılımı yükleyerek ve mesh sistemini kapatıp wifi ayarları menüsünden 2.4 ghz ile 5 ghz ağlarını ayrı kanallara ayırıp denermisiniz. İyi günler dilerim.
Link

Selamlar @Yusuf3, moderatörümüzün paylaştığı yazılım probleminizi çözdü mü?

1 Beğeni

Wifi sürümüm aynı zaten güncellemedim.
Mesh ayarı zaten kapalıydı.
2.4 GHz kanal 12
5 GHz Kanal 36 yaptım.
Düzelirse yazarım.

1 Beğeni

Düzelmedi sorun devam ediyor.

Hala çözülmedi sorun devam etmekte

Tekrar selam @Yusuf3, farklı bir cihaz ile bağlantınızı test etme şansınız oldu mu?

1 Beğeni

Merhabalar,
Kablosuz kanalarını 44 ve diğer ayarlar kısmından only 802.11 AC seçeneğini aktif hale getirin.

Diğer cihazlarda aynı problem var

Uploadın düşük olması normal mi?

Kopma davem etmekte

1 Beğeni

Net Uzmanımızın tavsiyesini uyguladınız mı?

Yaptım ama bu ayar 5 GHz için geçerli 2.4Ghz için paylasirmisiniz kopma var ama 2.4ghz mi 5Ghz mi bilmiyorum.

2,4 ghz ve 5 ghz yi iki ye ayır öyle ayarları yap.
google playden : Wifi Analyzer indir, wifi’ye bağlıyken programla test yap.

Benim yıldızların 8. Kanalı çok kişi kullandığı için kırmızı olmuş.

Yine aynı sonuç değişmiyor.

2.4G için only 802.11n + kablosuz kanalı 13 şeklinde + olarak resimde belirttiğim şekilde yapar mısınız?

1 Beğeni

Dediğiniz ayarları yaptım ama sonuç yine aynı

PC de deniyorsanız manuel bir dns atayarak deneyebilir misiniz? Farklı bir cihazda da durum aynı mı?

PC var ama DNS’ye ne gireceğim.