Bağlantı hızım çok yavaşladı + fiber aboneliğe geçiş hakında yardım

herkese merhabalar
aktif vdsl2 kullanıcısıyım en başlarda 30-40 mbit download 7-10 mbit upload hızlarında internet bağlantım vardı ama son bir kaç aydır download hızım 10-12 mbit e düştü ama upload hızım aynı kaldı. Bunu nasıl arttırabilrim. Artı olarak yaklaşık bir hafta önce binaya fiber kablolarını çektiler ve boş bir kutuda fiber kablolarını topladılar sanırım tam olarak fiber baglantı tamamlanmadı fibere geçiş nasıl oluyor turknette ayrıca bir işlem yapmak gerekiyormu yoksa fiber hat geldiğinde abonelik otomatik olarak fiber aboneliğine mi dönüşüyor bilgi verirseniz sevinirim

Selamlar @ugur2, hız değerlerinizi aşağıda paylaşıyorum;

Modeme ulaşan hızda bir problem görünmüyor. Kampanyamı Değiştirmek İstiyorum - TurkNet TurkNet - Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz? bağlantısı üzerinden destek kaydı oluşturursanız dönüşüm süreci ile alakalı destek alabilirsiniz.

öncelik ile yanıtınız için teşekkür ederim. benim yaptığım hız testlerinde download 10 mbit upload 7 mbiti geçmiyor ve ne yazıkki internetim aşırı yavaş ayrııca dediğiniz gibi destek kaydını oluşturdum tarafımı aradılar ve işlemlere başlandığını fiber ekiplerinin beni arayacağını belirttiler .aramalarını bekliyoruim inşallah kısa zamanda bağlarlar ve benim hız sorunum çözülür :blush:

Hız testini kablolumu yapıyorsun kablolu yapıyorsan birde telefondan test yap

Sorununuz wifi kaynaklı muhtemelen kablosuz olarak test yapıyorsunuz çünkü @alperenatici nın attığı değerlerde bir sorun yok

Ben de en başlarda sorunun modem kaynaklı olduğunu düşünmüştüm ve bunun için gittim bir tane vdsl modem satın aldım ama onunla da yaptığım hem kablolu hem de kablosuz testlerde indirmede hiçbir şekilde 10 mbit üzerine çıkamadım. Yalnız bir ara binada PTT’den gelen kabloların bağlandığı kutuyu yenilemişlerdi acaba orada bir bağlantı hatası yapıldı da ben o yüzden mi hızı 10 megabit’in üzerine çıkaramıyorum bunu da düşünmüyor değilim

Selamlar @ugur2 , şu anda fiber geçiş sürecinizin olduğunu görüyorum. Öncesinde destek kaydı oluşturarak santralden ankastre kutusuna kadar inceleme talep edebilirsiniz. Ankastreden modeme ulaşan kabloyu CAT6 kablo ile değiştirmeniz faydalı olabilir. Hız testinizi de İnternet Hız testi: Geniş bant bağlantınızı test edin (speed test) - nPerf.com üzerinden kablolu olarak gerçekleştirmenizi rica ederim.