Attainable Net Data Rate Değişimi

Merhaba. Geçtiğimiz günlerde bölgemde VDSL çalışması oldu. O sırada modem ara yüzünden xDSL istatistiklerine baktığımda şu değerleri gördüm:

IMG_7608

Bakımdan sonra internet geldiğinde ise değerler şuna dönmüştü ve şuan değerler böyle:

========
** ADSL Training Status: Showtime**
** Mode: ADSL2+ Annex A**
** Traffic Type: ATM Mode**
** Link Uptime: 0 day: 0 hour: 24 minutes**
============================================================================
** ADSL Port Details Upstream Downstream**
** Line Rate: 0.807 Mbps 12.335 Mbps**
** Actual Net Data Rate: 0.799 Mbps 12.287 Mbps**
** Trellis Coding: ON ON**
** SNR Margin: 22.1 dB 18.2 dB**
** Actual Delay: 0 ms 0 ms**
** Transmit Power: 11.9 dBm 19.4 dBm**
** Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm**
** Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols**
** Total Attenuation: 3.8 dB 6.5 dB**
Attainable Net Data Rate: 1.251 Mbps 18.960 Mbps
====================================================================

Benim sorum şimdi şu. Ben normalde 12 mbps adsl internet kullanıyorum. Altyapı çalışması sırasında modem modu vdsl geçtiği için mi attainable net data rate arttı? Yani ben TurkNet’e geçip VDSL hizmeti aldığımda o hızları görebilir miyim yoksa şuanki değere mi ulaşabilirim?

Yaklaşık Download kısmın da 5-6Mbps artış olacak gibi görünüyor. Hat değerleri o hızlar için elverişli duruyor.

Attainable Net Data Rate: 1.251 Mbps 18.960 Mbps kısmı şuan ki gözüken 2 gün önce çalışmalar sırasında 21 upload 44 download gözüküyordu. VDSL geçersem hangisi geçerli olacak?

Ayrıca altyapı testini adres ile yaptığımda 2 gün önce 65 mbps gözüküyordu. Telefon ile 16 gözüküyordu. Şuan ise adres ile 0 mbps telefon ile 62 mpbs gözüküyor. Hangisi doğrusu?

Paket değişikliği adı altında kayıt açmanız gerekiyor. Gerekli işlemleri Network ekipleri sağlayacaktır. VDSL moda geçiş yapmanız gerekiyor. Paket değişikliğinde gözükmüyorsa kayıt açmanız gerekiyor.

Kusura bakmayin gec cevap verdi. Atagül arkadaşa katiliyorum. Adsl de oldugunuz icin suan net birsey demek mumkun degil. Vdsle gecis talebinizi TurkNet Online İşlem Merkezi uzerinden saglayin. Tekrar bir sorun olursa konu altindan devam edelim.

2 Beğeni