Atlak, kurulum hatası, Genel arıza?

Merhaba. 7 Nisan’da internet gitti, destek kaydı oluşturdum 9 Nisan’da geleceği söylendi. Binadaki herkesin interneti geldi TurkNet kullanıcıları dahil. Ama benimki gelmedi. Modemden şüphelendim komşunun evinde modemi denedik modemde hata yok. Ayrıca ev telefonuda çalışmıyor. İnternetten herhangi bir siteye girmek istediğimde aynen şöyle yazıyor : " Modem kullanıcı bilgileriniz ve bağlantı adresiniz birbirleri ile eşleşmediği için internet bağlantısı sağlayamıyorsunuz." yazıyor. İnternet gitti ve geri geldiğinde böyle geldi. Ayrıca şuan internet 50mbps vdsl olması gerekirken şuan 16mbps adsl gözüküyor modem arayüzünde. TurkNet herzaman ki gibi destek kayıtları ile ilgilenmiyor.

Merhaba xDSL istatistikleri ve TurkNet Online İşlem Merkezi teknik bilgiler ekranını atar mısın ?

modem arayüzündeki dsl istatistikleri arızadan önce vdsl2 idi, hızım 50mbps idi ulaşılabilir hız 94mbps idi arızadan sonra hat adsl2 oldu hızım 16mbps düştü ayrıca ulaşılabilir hızda 16mbps ye düştü. 2016 yılından beri vdsl2 50mbps paket kullanıyorum arızaya kadar tam hız alıyordum

bu da online işlemlerdeki teknik bilgiler sayfası

Atlak olabilir sorununuzu TurkNet personeli çözecektir @murat.yanar

Bilgilerine erişilmesi için devre numaranı paylaşır mısın ?

Bu arada sormayı unuttum modemin marka modeli nedir ?

modem airties air 5760. hiçbir ayarını değiştirmeden önce arızadan sonra bu hata çıktı. reset atıp aynı ayarları girdim yine aynı hata.
devre numarası : 1887325507

Ek Açıklama 2020-04-12 125753
modemin dsl modunu tekrar otomatiğe aldım artık adsl modunda da hat gelmiyor. ev telefonu zaten çalışmıyor şuan durum resimdeki oldu

Bölgende genel arıza olabilir hafta içi düzelecektir.

müşteri hizmetleri aradı modemi kapatmamızı istedi ve portu güncellediklerini söylediler. port güncellendikten sonra internet geldi fakat ping yüksek ve internet hala adsl 16mbps. online işlemlerdeki teknik bilgilerde hala vdsl yazıyor. modeme tekrar reset attım kapatıp açtım hala aynı.

Dediğim gibi bölgende genel arıza olabilir hafta içi düzelir büyük ihtimalle.

genel arıza olsa herkeste sorun olması gerekmez mi ? komşumda turknetli onda kısa bir süreliğine internet gidip aynı gün gelmiş ve o tam hız alıyor

Arızanın detaylarını ben bilmiyorum sahada fiziksel problem olabilir hafta içini bekleyin.

Umarım haftaiçi vdsl gelir çünkü adsl çok yetersiz geliyor

müşteri hizmetleri aradı ve varolan adsl internetimde gitti. yine modem kullanıcı bilgileri ile bağlantı adresi uyuşmuyor hatası veriyor. BTK’ya şikayet ettim bir kere aradılar onda da internet komple gitti. BTK şikayetini tekrar açtım şuan şikayet 2.adımda yazıyor turknetten hala ses yok

Selam, sorun devam ediyor mu ?

ediyor, bu hata yüzünden tüm işlerim aksadı

dün çağrı merkezini aradım çağrı merkezindeki bana bi işlem yapıcam gelirse interneti kullanırsınız gelmezse yapacak birşey yok dedi

daha önce müşteri hizmetleri beni kendisi aradığında masa başında hatayı 2 dk içerisinde çözmüştü