ASUS DSL-N16 VDSL Ayarları

Merhaba,

TurkNet 35Mbps VDSL hizmeti kullanmaktayım ancak en iyi performans için ilgili VDSL ayarlarını nasıl düzenlemeliyim bilmiyorum. Genellikle yüksek ping oranı almaktayım (40 ve üzeri). Doğru ayarları yapmak için yönlendirmeniz mümkün mü?

DSL bilgilerini atabilirseniz yardımcı oluruz. Tahminim Interleaved modda takılı kalmışsınız.

Fastpath modunda aslında ama kablosuz mu test ediyorsunuz yoksa kablolu mu ? Bir de hangi sunucuya test yapıyorsunuz ?

Kablosuz olarak test ediyorum, modeme çok yakınım sinyal kalitesi harika. Sunucu seçimi sürekli otomatik oluyor ve speedtest.net kullanıyorum.

Kablolu bağlantı ile yeniden test eder misiniz?

Kullandığım bilgisayarda kablo girişi yok maalesef, kablosuz kullanmak zorundayım.

Sunucu istanbul olarak değiştir.

Bulunduğunuz bölge nedir ? Bir de IP’nizi gizleyin.

IP gözüktüğü için görseli kaldırdım. Kablosuz bağlantı nedeni ile ping çıkıyor olabilir.

1 Beğeni

Bölge Hatay - Antakya

Daha önce 50mbps paketini denedim sürekli kesilmeler oldu.

1 Beğeni

Aldığınız ping normaldir. Türktelekomda sizin bölgede Arkadaşımda seninle aynı pingi alıyor.

Gelişmiş VDSL ayarlarında bunu optimize edecek birşeyler yapılamaz mı?

Merhaba, hattınızda ki ek ve bağlantıları YAK1 ile yenileyin yapın. Orada ki bütün değerleri “etkin ve stable” yapın. Bir de öyle kullanmayı deneyin. Kablosuz kullanıyorsunuz şunları yapın:

• Modeminizin çevresin de bulunan kablolu/kablosuz aygıtları, araçları, gereçleri modeminizden uzak tutun. “Wi-Fi Analyzer” programını kurup kanal ayarlaması yapın, boş veya en düşük yoğunluğa sahip kanala geçin. Bluetooth’u cihazınızdan ve modeminizin çevresin de bulunan cihazları kapatın.

Wifi, N only 7. kanalda en ıygun ve boş kanal. Hepsini etkin ve stabil yapıp denedim ancak birşey değişmedi.

Aldığınız değerler Hatay’a göre normal.

Sanırım durum böyle, teşekkürler.

1 Beğeni