Asus dsl n16 sorunu

Asus dsl n16 modemi dün sipariş ettim kurulumunu yaptım fakat internet 5 dakika da bir gidiyor eski modemimi taktığımda sorunum çözülüyor bir fikriniz var mı bu konuda ne yapmam lazım.

1 Beğeni

geri ver başka modem al. asus larda artık sorun çıkarmaya başladı. yazılımsal olarak.

2 Beğeni

güncel yazilimi sorunlu. asus sitesinden bir önceki yazilimi indir ya da iki onceki. ben suan 790 olanı kullanıyorum.

Peki ne zamandır sorun çıkmıyor gotürdü mü seni bayadır

2 yıl oldu alalı modemi. nisan aylarında bağlantı hatası çok olmaya başladım ben de. sonra yazılımı bir önceki sürüme çekince düzeldi.

DSL-N16|Modem Router|ASUS Türkiye buradan frmware kısmından indirip modem arayüzüne girip oradan kurabilirsin.

Selam, önce bir teşhis koymamız lazım ki çözümü bulabilelim. Eski modeminizin belki hat stabilitesini kopmadan yapabiliyor. Sıfır modeminiz belki güncellenmiş ve güncellenen sürüm de yani 858 sürümünde kopmalar meydana geldiği için kullanıcı iade etmiş olabilir ve bu modem size de denk gelmiş olabilir. Mevcut yazılımınız nedir? TurkNet ile en uyumlu sürüm 475’tir fakat 743, 790 veya 805 sürümlerinde bir problem yaşamazsınız. Eski modem ile Asus modeminizin hat değerlerini paylaşır mısın?

790 sürümüne geçtim sorunum şuan çözüldü bir sıkıntı olursa yazıcam.

Sorununuzun çözüldüğüne sevindim. Eğer modemi indirimsiz yeni aldıysanız, şahsi fikrim olarak iade etmeniz, keenetic omni dsl almanız olacak. Keenetic hem daha güncel hemde daha stabil bir modem. Anlık olarak sorun çözülmüş olabilir. Belki sorun yaratmayabilir ama buna rağmen ilerleyen dönemler de hat stabilize de modem kaynaklı sorun yaşayan kullanıcılar var. Yine de karar sizin. Bu benim önerimdir sadece… İyi forumlar.

1 Beğeni

Ben asus aldım iade ettim yazılımsal sorunlardan dolayı, keenetic extra dsl aldım memnunum

Teşekkür ederim fikriniz için 14 gün iadesi var herhangi bir sorun çıkartırsa tekrar dediğiniz gibi yapıcam

1 Beğeni

Hocam iade veya değişim şansınız varsa iade edip 5ghz bir modem almanızı tavsiye ederim.
Bende aynı ürünün n16p olanı var genel manada iyi ancak teknolojinin gerisinde kalmış bir modem. O yüzden ilk fırsatta değiştirmeyi düşünüyorum.

Keyifli kullanımlar dilerim, sorununuz çözülmüş. Dilerseniz konuyu kapatabilirim?

Kapatabilirsiniz teşekkürler yardımlarınız için.

2 Beğeni

Rica ederiz. İyi akşamlar :slightly_smiling_face:

2 Beğeni