Asus Dsl N16 kendini resetliyor

ayarları her pcyi açtığımda yapmak zorunda kalıyorum pc kapandığında hızım 75 lerden 5 - 7 ye kadar düşüyor ne yapmalıyım

ayarlar dediğiniz nedir ? ben de bu modemi kullanıyorum paketim 35 mb download vermesine rağmen 5 mb alıyorum. sorun modemde mi TurkNet 'te mi anlamadım.

1 Beğeni

Modeminde qos ayarını bir kontrol edermisin ordan kaynaklı olabilir

1 Beğeni

Merhaba Alican Bey,

Talebiniz için Teşekkür ederiz.

L8IM1I002313 seri numaralı ürününüzde yaşamış olduğunuz sorun ile ilgili olarak aşağıda yer alan adımları uygulamanızı rica ederiz ;

WPS SIFIRLAMASI:

1. Yönlendiriciyi kapatın.
  2. “WPS” tuşunu basılı tutarken yönlendiriciyi açın.
  3. Güç ışığı yanacaktır (WPS tuşunu basılı tutmaya devam edin).
  4. Güç ışığı yaklaşık 5 saniye boyunca yanıp sönecektir.
  5. Güç ışığı yanmayı bırakana kadar tuşu basılı tutun. Yönlendirici otomatik olarak yeniden başlar.

TurkNet/TTNET Modem Kurulumu

Bağlantı Adresi : ADSL/VDSL Modem Kurulumu (TURKNET/TTNET müşterileri için) | Resmi Desteği | ASUS Türkiye

Modeminizi kurabilmek için öncelikle aşağıdaki şekilde kablo bağlantılarını yapmanız gerekmektedir.

Kurulum öncesinde lütfen modem üzerinde bulunan DSL ışığının yanıp yanmadığını kontrol ediniz. Işık sabit yanmıyorsa kablo bağlantılarını bir sorun olduğu veya internet servis sağlayıcısının sunmuş olduğu internet bağlantısında bir aksaklık olduğu anlamına gelir. İnternet sağlayacısı ile ilgili sorunları bu firmalarda destek alarak çözmeniz gerekir.(TurkNet,TTNET vb.)

Modem kurulumu yapabilmeniz için servis sağlayıcınızdan (TurkNet, TTNET) “kullanıcı adı” ve “şifrenizi” aldığınıza emin olunuz.

TurkNet’ten hizmet alıyorsanız aşağıdaki linkten kurulum videosunu izleyebilirsiniz.

asus destek bunu attı

Laptop mu kullanıyorsun ? Eğer laptop kullanıyorsan ve pc açıldığında modem interneti kesip yeniden bağlanıyorsa laptopun şarj aleti parazit yapıyor ve hızı 1 mbitlere kadar düşüyor bu parazitle. Bir dene istersen bu arada evin hangi prizine takarsan tak şarj adaptörünü değişmezsen bu durum böyle devam ediyor bulana kadar neler çekmiştim :slight_smile: