Asus dsl ac55u geç ip alma sorunu

Modemde geç ip alma sorunu var kapatıp açınca 5dk sonra geliyor önceki dsl n16 da en fazla 2 3 dk da geliyor bu sorun normalmi çok bekletiyor her seferinde ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz.Türknet adsl kullanmaktayım şu anda birde internet yokken asus arayüzünde şöyle bir hata ile karşılaşıyorum geç gelirken PPPoe, PppoA veya vpn kimlik doğrulaması başarısız oldu.Dsl ışığı yanıyor internet geç geliyor.

Modeminizde bulunan yazılım sürümü hangisi?

bununla alakalı asus modemlerde genel bi problem olduğu kanısındayım. Daha önce ki airties modemin 20-30 saniyede ip alırken bu asus 3-4 dakikada alıyor. Konu ile alakalı UKTECH yöneticileri asusa log bildirimlerini yaptılar ve düzeltileceğini belirttiler. Yeni güncellemeyi bekleyelim bakalım :+1:t4: Şimdilik hattınızda ek falan varsa onları kontrol edebilirsiniz.

Sürümüm bu
Sürüm 1.1.2.3_473

2018/04/09

ASUS DSL-AC55U Firmware version v1.1.2.3_473 (This product supports both Annex A and Annex B)
DSL:

 • DSL driver updated - v5.5.2.9, fixed Greece ISP G.vector compatibility issues.
 • Fixed possible ADSL cannot connect with Annex M mode with PPPoE WAN connection type issue, due to invalid initial value leads to abnormal SAR uplink speed.
 • Fine tune UI > Network Map for VDSL Regional Mode.
 • ADSL WAN (ATM) QIS manual setting list updated,
  Add Turkey ISP TurkNet.
 • VDSL WAN (PTM) QIS manual setting list updated,
  Add Turkey ISP TurkNet.
  Add Mexico ISP Telmex.

Bug fixes and enhancements:

 • Added WiFi 2.4GHz band enhancements.
 • Fixed various WiFi 2.4GHz band issues.
 • Fine tune multicast.
 • Enhanced PPPoE relay connection performance.
 • Adopt UI login enhancement.
 • Fixed various UI related issues.
 • Fine tune FAQ URL links.
 • TM DPI engine updated - ASUS_2.001_RC23_00023.
 • Added Ethernet WAN Link Up/Down info for Syslog.

Please unzip the firmware file first then check the MD5 code.
MD5: 9d1f14bb2dd9391b2787f5cde6b28673

Önceden dsl n16 da 2 3 dk bekletiyordu bunda 5dk çıktı ama süresi değilde ppoe ppoa vpn doğrulama başarısız hatası neyden kaynaklı onun dışında henüz hızla ilgili bir problem yaşamadım adsl kullanıyorum 12net alıyorum ping yükselmesi dışında kesinti falan yaşatmadı modem.Birde inşallah düzeltirler sürüm olarak ise henüz güncelleme denemedim açıkçası inşallah dediğiniz gibi olur peki tarih falan verdilermi?

1 Beğeni

sürümün eski hocam. 790 numaralı fwyi kurmanı öneririm. Ben şu an 946 nolu betadayım ama sen stabil 790 olanı kur :+1:t4:

Peki hocam akşam deneyeceğim sıkıntı olmaz inşallah sorun daha kötü olmasında tek temennim o valla.Birde modem hala güncelleme alacakmı son sürüm 2020 5 ayda gelmiş ip konusunda uktech asusa bildirmiş dediniz öyle bir güncelleme gelicekmi tekrardan asusa.

ben kapatıp açınca telefondan ara yüze girince hemen internetim geliyor. sen de dene istersen

Benim yaşadığım sorun telefondan bağlantı değil modem üzerinden kapatıp açınca ip alma işleminin uzun sürmesi telefonla ilişkili sorunum yok sıkıntısız kullanıyoruz.

ben de ondan bahsediyorum işte bilgisayardan da girebilirsin ara yüze. yani önemli olan ara yüze girmek. girince modemin internet ışığı yanıyor

Dediğiniz tüm olayları denedim 5dk kısa sürede gelmiyor internet ışığı telefon pc farketmiyor yani.

1 Beğeni

evet hepimizin modemleri en son 2020.5 tarihinde güncelleme aldı. Yeni güncelleme gelecek :+1:t4:

1 Beğeni

Bu sorun, daha önce yoktu ve son bir kaç aydır ben de gözlemledim. Normal de IP direkt alıyordu ve bekletmezdi fakat kapatıp açmamla beraber 5 dakika gibi bir süre IP almıyor yani internet ışığı geç yanıyor.
NOT: CGNAT IP sahibim. AC750

ppao mu pdaomu öyle bişiydi sanırım, bu paketlerin gönderim alım kısmında hataya düşüyor modem. Bartına dönüşte detaylı bakarım unutmazsam ama hata logları asusa iletildi. Turknet yada cgnat ip olayı ile bağlantı olma ihtimalide var tabi ama çözmesi gereken asus :slight_smile: eski dandik airties modemim hemen bağlanıyor

1 Beğeni