ASUS DSL-AC51 Kararlılık Ayarı'nı değiştirememe ve Hız düşüklüğü

SNR değerimi düşürmek istiyorum fakat modem ana sayfasında kararlılık seviyesi ne yaparsam yapayım, hiçbir değişiklik olmuyor. Bu modelde bu özellik mi yok, firmware de güncel, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1 Beğeni

Aynı modemi ben arkadaşa kurdum sorunsuz değiştiriyor. Eksik yaptığınız birşey vardır.
Vae hizmeti mi alıyorsunuz ?

Tanımlı paket 100Mbps şuan hatta 69mbps alıyorum. Müşteri hizmetlerinden istediğim zaman hatta bir sınırlama olmadığını alabildiğim maks hız bu olduğu söyleniyor ama önceden 98mbps aldım (aynı hat)(Saha dolabı 20metre)

Evet VAE. Nasıl yardımcı olabilecekseniz size istediğin ekran görüntüleri atabilirim.

Kararlılık ayarlarını yaptığınız ekranın görüntüsünü atarsanız yardımcı olurum.
Birde dsl istatistiklerini yani mevcut ve maksimum hızların görüldüğü kısmı da atın.

1 Beğeni

1 Beğeni

Hızın sabitlenmemiş olduğu müşteri hizmetleri tarafından tarafıma iletildi. Destek kaydında bunu iddia etmiştim ben de ama olmadığını ve hattın bu kadar aldığını, daha öncesinde bu hızdan da yüksek almadığım söylendi.(Aynı hat 2020 Ocak-Mart dönemi 98mbps alıyordum)

image
Ekte hız profilim 100mbps tanımlı.

2 Beğeni

Dslam kilidi var gibi görünüyor.

Hatta herhangi bir sınırlandırmanın olmadığı söylendi.

Bu resimde bir noktayı eksik yapmışsınız.
Rx control yani Rx AGC GAN Adjustement kısmını maksimum düzeye getirmeniz gerekiyor.
Bu ayarı yapmadığınız sürece kararlılık ayarını 0 da yapsanız birşey değişmez.

Bir ayar gördüğünüzde eğer Rx yazıyorsa alma yani download Tx yazıyorsa Verme Yani uploadı ilgilendiren bir ayardır.

High Performance moduna alıp deneyeceğim bilgi için teşekkürler. Gelişmeyi tekrardan buradan yazacağım.

Tamam bekliyorum. Şimdi ezbere ayarları görmeden yazamıyorum demosuna baktım fakat henüz bulamadım. Arkadaşımın modeminin ayarlarını ben yaptığım için snr değişmeme gibi bir hata olmadı.

Durum değişmedi. (Fotoğraf hızlı attığımdan çıkmamış Current SNR Margin: 12.1 dB yazıyor Kararlılık Ayarı’nın yanında)

SNR sabitlenmiş. Bulunduğunuz bölgedeki santralden sabitlendirilmesinin kaldırılması gerek.

Var ki o hızı alıyorsunuz. Maks 126 mbps olduğunu söyleyin.

Bunun sebebi o zaman büyük ihtimalle DSLAM cihazıdır. DSLAM kilidinin kaldırılmasını talep edin TurkNet Online İşlem Merkezi den.

Öyle olsa snr değerini değiştirebilirdin

1 Beğeni