Asus AC 750

Merhaba,
Asus AC750 modemim var. 2020 Kasım ayında satın aldım ve çok da memnundum taki 2021 mart sonuna kadar. Bir gece 75 mbps olan hızım 1 mbps lere kadar düştü ve ertesi gün hiç İnternete bağlanamadım. Modemde sorun olabileceğini hiç ihtimal vermeden servis açtım servis gelmesi sonrasında arızanın Modemde olduğu anlaşıldı. Vatan Bilgisayar aracılığı ile 2 kez servise gönderdim ikisinde de yazılım yüklendi Sorun giderildi diye döndü ben evde çalıştıramadım ama Vatan Bilgisayar’da Türk Telekom interneti ile modemin bizzat çalıştığını gördüm fakat TurkNet servis sağlayıcısı ile çalıştıramadım herhangi özel bir ayarı var mı daha önce başına gelen arkadaşım var mı

Modeme gelen kabloyu kontrol edin. Spliter varsa onu söküp modemi direkt olarak bağlayın. Ayrıca hattın modeme giriş kısmında ki soketi Kontrol edin. Vatanda ki soket sıkı oturmuş olabilir sizin evde ki soket gevşemiş veya tırnağı kırılmış olabilir

Merhaba, sorunum kesinlikle kablo veya bağlantılardan kaynaklanmıyor çünkü elimde 4 adet farklı marka modem var 4ü de çalışıyor ama bir tek asus ac750 modem bağlanmıyor