ASUS AC-750 IPv6 AYARLAMA

Merhaba. Asus AC750 modeme sahibim. IPv6 ayarlarını yapıyorum fakat sitede gözükmüyor. Kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Sürüm 1.1.2.3_960. Ayarlarım da bu şekilde;

Dns sunucusunu otomatik ayarlayı hayır yap kendin dns sunucusu gir ben bir sorun göremiyorum

Hangi değerleri gireceğim?

Şunları kullanabilirsiniz ipv4 ve ipv6 ayrı ayrı tabi.

Linkteki IP adreslerini girdim ve oldu. Kaç gündür uğraşıyorum bunun için. Çok teşekkür ederim. :slightly_smiling_face:
Screenshot_6

1 Beğeni

Zaten ipv6 tanımlanıpta olmayanların çoğu dns yüzünden olmuyor. TNN nedense ipv6 dns vermiyor veya ben görmedim. Yani uğraşanlar o dns’leri boş bırakınca olmuyor.

Çözüldüğüne sevindim kolay gelsin :+1:

1 Beğeni

Aslında TurkNet v6 dns veriyor zyxel 8623 te ve Keenetic modemlerde elle kapatıyorum

Yok vermiyordan kastım ipv6 tanımlanınca şunlar ipv6 dns’leriniz diye bir bilgi yok anlamında :innocent:

1 Beğeni

Evet o konuda haklısınız :slight_smile:

2 Beğeni

instagrama falan gire biliyormusun acaba ipv6 ile

Evet girebiliyorum.

Merhaba Poinej. IPv6 ile internete bağlandığın Asus sürümü hangisidir, bizler ile paylaşır mısın?

Merhaba, sürüm 1.1.2.3_960 ama şu anda siteden test ettiğimde IPv6 yok gözüküyor. Durduk yere neden böyle oldu anlayamadım, ayarlarımla da oynamadım.
Screenshot_8

IPv6 adreslerinde sorun var daha doğrusu tam stabil çalışmıyor IPv6 çünkü: o ayarları ben de yapmıştım daha önce özellikle sürümü sordum ve evet, 960’ta da denedim ki sizin de IPv6 bağlantı sorunu olmaya başlamış.

Sürümden dolayı mı sizce?

Sorun; TurkNet’in sağladığı IPv6 adreslerinde, stabil çalışmıyorlar. Bu süreçte, hem Asus ile hem TN’ye danıştım ve elimden geldiğince en iyi ayarları yaptım fakat yine de olumsuzlukla sonunçlandı.

Ben de aldığım günden beri en ufak sıkıntı yok :+1: Daha önce de çok yazdım bazı markalar gereğinden fazla büyütülüyor.

2 Beğeni

Daha 3/4 gün önce tanımlattım bir sorun yok

1 Beğeni

IPv6 sadece sen, ben sorunu değil genel kullanımda sayısı az yani azınlık kişiler kullanabiliyor ya bu azınlık dışında ki kullanıcılar IPv6 kurmayı bilmiyor ya da IPv6’lar da sorun var genel olarak.

Hangi konuda?

Bana kalırsa markaların yazılımından kaynaklı ipv6 çalışmıyor. En iyi örneği 8623 olarak verebilirim. Abpm3 te sorunsuz çalışan v6 abpm4 te neden çalışmıyordu ?

Koskoca firmalar ipv6 ile ilgili bir geliştirme yapamıyor mu aklım almıyor

Keenetic markasına 3.4.12 sürümünde geçtim belki üzerine 20 küçük 4 ana güncelleme geldi bir tanesi bile ipv6 da sorun çıkarmadı

2 Beğeni