Artık Bu Sorun Çözülecek Mİ?

Son bir kaç aydır aralıklarla akşam saatlerinde ve özellikle futbol maçlarının olduğu saatlerde internet kullanılmaz duruma geliyor, packet loss ve ping değerleri adeta uçuyor, her seferinde kısa süreli bu sorun çözülse de sürekli tekrarlanıyor, müşteri hizmetlerine yazdığımda ise hep aynı cevapları almaktan artık bıktım ve bu cevapları artık resmen ezberledim, TurkNet bu sorunları kalıcı çözmeyi düşünüyor mu ?

Selamlar @enes59, müşteri numaranızdan hizmetinize ulaştığımda yerel sağlayıcı altyapısı üzerinden hizmet aldığınızı görüyorum. Bölgenizdeki kullanımın artması, santral ve saha dolabının yetersizliği gibi durumlarda performans kayıpları meydana geliyor olabilir. Prime Time’da (yoğun kullanım zamanı) bu problemler daha da artabiliyor. Bunun için yerel sağlayıcının bölgedeki alanlarda kapasite artırımı uygulaması gerekebilir. Destek kaydı oluşturduğunuzda santralden ankastreye kadar kontrol gerçekleştirilir. Tespit edilen problemler çözüme ulaştırılır. İç tesisat müşteri sorumluluğundadır. Bakır altyapı üzerinden hizmet aldığınız için güçlü bir modem ve cat6-7 kablo kullanımı tavsiye ediyorum. Bunun dışında ise belirttiğim gibi yerel sağlayıcının kapasite artırımı uygulaması gerekebilir.

Bu konu, son yanıttan 60 dakika sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.