Artık altyapım yokmuş

Bugün sabah babam TurkNet tarafından arandı ve altyapi ve boş port olmadığı icin hizmet verilemeyecegi söylendi. 15 gün önce kablolarımız çalınmıştı. Simdi de TurkNet altyapimiz olmadığı için hizmet veremeyecegini söylüyor. Benim 15 gun once calisan internetim vardı. 2016dan beri ayni port uzerinden internet aliyorum. Peki o porta ne oldu?

1 Beğeni

Türk telekoma giderek mahallemde altyapım yok dilekçe vermeniz lazım il ilce tc numaranız telefon numaranızı doldurarak sizden internet almak istiyorum diyerek söyleyebilirsiniz

Yalnız benim altyapim ve hali hazırda kullandığım internetim vardı. kablo hırsızlığı oldu bölgemde. İnternetin geri gelmesini beklerken bana sizin altyapınız yok dendi. Hali hazırda internet aldığım porta ne oldugunu merak ediyorum. Telekomu aradığımızda böyle bir durumun mümkün olamayacağını söylediler.

Kablo olmayınca saha dolabıda olmaz çünkü o çalınınca dolapta kaldırılıyor sen talep edeceksin onlar iki ay içinde kablo çekecekler netspeedden altyapını sorgularmısn

Internetim varken sorguladigimda da ayni sonuç çıkıyordu. Goknet uzerinden daha detayli sorgu yapiliyor diye oradan da baktigimda internet bağlantım varken yine hız olarak sıfır yazıyordu.

O zamn varken heralde çalışma yapılırken kabloyu toparlayıp müşteriden altyapı dilekçesi verilsin isteneliyor sen gitçeksn telekoma pazartesi günü formu dolduracaksn getireckler

1 Beğeni

Ama ne zaman gelir dersen iki üç ayı bulur bnim mahallemdede yoktu iki buçuk ay sonra getirdiler

1 Beğeni

Veya TurkNet ten önceki bağlantı farklı bir dağıtım kutusu aracılığıyla size verilmişti o şekilde hırsızlık olana kadar devam etti. Hırsızlık sonrası tamamen ortadan kayboldu. :man_shrugging:

2 Beğeni