Arıza sorunu

Bu kadar rezalet bir internet sağlayacısı daha olamaz süreki arıza tarih erteleniyor hiçbir şekilde bölgeye gelip arıza gidermek için bir işlem yapılmamaktadır Türk nete başvuru yaptığımda santrale olan mesafem 483m’ydi her ne hikmetse bir anda santrale uzaklığım 1800m çektiler şimdide bahaneleri alt yapı desteklemiyor vs söylenip duruluyor sistem hala adres sorgulama yaptığımda santral mesafem 483m ve 42mb kadar alabilirsin yazıyor fakat müşteri hizmetleri sürekli yalan söyleyerek arıza kayıtlarını kapatıp örtpas etmeye çalışmaktadır

Selamlar @38932546044, öncelikle bazı detayları maddeler ile netleştirmek isterim;

• Genel arıza süreçleri yerel sağlayıcı kontrolünde. Yani ilgili arızaya müdahale yetkisi yerel sağlayıcı ekiplerindedir. Bu arıza ve sürece TurkNet ekiplerinin müdahale yetkisi yoktur.

• Altyapı sorgulamada görüntülediğiniz hız ve mesafe tahminidir. Süreciniz yerel sağlayıcı tarafından ilerletilmeden net değerler elde edilemez. Şu anda güncel santral mesafesi 1800 mbps ve adresinizde sağlıklı olarak alabileceğiniz hız ortalama 24 mbps’dir.

• Arıza kayıtları temsilciler tarafından müşteri bilgisi ve teyidi olmadan kapatılmaz. Onayınıza gönderilen kayıtlara 48 saat içerisinde işlem yapmazsanız kayıtlar otomatik olarak kapanır. Hiçbir kaydınızın belirttiğiniz şekilde kapatılmadığını görüyorum.

Başta belirttiğim maddeye istinaden 19.12.2023 tarihinde yerel sağlayıcı tarafından arızanın giderileceğinin belirttiğini görüyorum. Arızanın boyutu ve çalışmanın seyrine bağlı olarak süreç uzayabilir ya belirtilenden erken tamamlanabilir.

Alt yapı desteklemiyor diyorsun o hikaye ayrıca santrale uzaklığım size başvurı yaparken 480metreydi ne ara ve nasıl 1800m çıktı?? Ayrıca genel arızadan etkilenmiyorsun diyip nasıl bu arızadan etkilenebilirim??? Gerekli ekran görüntüleri ile yalanların kanıtlanıyor
![

Tekrar selam, sanırım yazdığım yazıdaki detayları kaçırdınız ya da ben tam ifade edemedim. Tekrar etmem gerekir ise;

• Altyapı sorgulamada görüntülediğiniz hız ve mesafe tahminidir. Süreciniz yerel sağlayıcı tarafından ilerletilmeden net değerler elde edilemez. Şu anda güncel santral mesafesi 1800 mbps ve adresinizde sağlıklı olarak alabileceğiniz hız ortalama 24 mbps’dir.

alt yapı sorgulama

Altaki kare bölgeyi atar mısın.

Arızayı yapmamak için uğraşan kuruma neyi anlatıyoruz ki neyse mahkemede delil kanıtlar ile anlarsın