ARIZA MÜŞTERİ ANKASTRE KABLOSU KAYNAKLIDIR sorunu

ARIZA MÜŞTERİ ANKASTRE KABLOSU KAYNAKLIDIR - TT TARAFINDA SORUN TESPİT EDİLMEMİŞTİR

İşlem Sonuç Kodu : MÜŞTERİ SORUMLULUĞUNDA ARIZA

İşlem Sonuç Grubu : Müşteri Sorumluluğunda - Giderilemedi

burada ne yapmam gerek ben kablolara bile dokunmadım bir şey yapmadım beklemem mi gerekiyor yoksa ben mi sorunu çözücem

eskiddeen hız 16idi şuan 5

bekleyin bence sorun giderilcektir

1 Beğeni

Kısaca şöyle açıklayayım size diyor ki binanızdaki ankastreye kadar sorun yok bina ankastresi itibariyle sorun var. Hızın süşmesinin sebebi şu olabilir ankastreden modeme gelen kablonun bağlantı noktasında paslanma gevşeklik vs. sorunlar vardır. Ben şöyle bir tavsiye vereyim; Öncelikle binadaki kutuya inin ucu bulun ve şu şekil yöntem uygulayın dışarıdan gelen kablonun girdiği noktaya haricen 2 kablo bağlayın ama uçlarını biribirine değmiyecek şekilde bantlayın. modeme giden kabloya bağlamayın.
sonra dışarıdan gelen o 2 ucu ankastreden çıkarın ve direkt olarak modeme giden 2 uca bağlayın yönlerini doğru bağlarsanız sorunsuz olur bağlantı.
Ama bunu yapmadan önce sizin modemden ankastreye giden kablo uçlarını azda olsa kesin tekrar soyun ve sarmal şeklinde birbirine sarın ve bağlantı gerçekleşince bantlayın.
Böylece bir daha gevşeme vs olmaz.
Bu arada dışardan gelen ucların yerine kablo bağladınız ya boş olarak ufak bir kağıda yazı yazın ve yapıştırın aynı şekilde modeme giden bağlantıyada yapın ki karıştıran olmasın.

1 Beğeni

Elektrikçi çağırıp iç tesisat kontrolü yaptırın.
Eğer kabloda sorun varsa elektrikçiye yeni kablo çektirin.
Ama sorun yoksa durumu kayıt’a tekrar yaxın ve telekomun çözmesini bekleyin.

1 Beğeni

O kadar karmaşık anlatmışsınız ki ben bile anlamadım :astonished:

3 Beğeni

Dışarıdan gelen bağlantıyı ankastreden çıkartıp direkt bağlicak. Ama aynı zamanda dışarıdan gelen bağlantının ankastrede ki kısmından 2 uç çıkaracak ki bir sorun olduğu zaman yerini aramasın. :grinning:

1 Beğeni

Şimdi daha anlaşılır olmuş. Modemi ankastreye bağlayıp ölçüm yapacak. :+1: Teşekkürler iyi geceler

2 Beğeni

yarın bi bakıcağım ama ilk bağlantıda hızım gayet iyiydi o zaman olması gerekirdi birden nasıl oldu acaba

bence ankatreden dairene gelen kabloyucat 6 ile.degistirirsen cok iyi olur

1 Beğeni

evet cad6 kablo ama 2 3 sene bos durdu kablolar bir nebze sorunun pasdan olduğunu düşünüyorum yarın bakıcam

olabilir.hava sartlarindan etkilene bilir 3 sene buyuk bi rakam

1 Beğeni

Baktınız mı kablolara?

1 Beğeni

kablolarda bir sıkıntı yok yarın için tt randevu aldı gelip bakıcaklar

1 Beğeni

personel geldi çok ilgiliydi sorunum çözüldü kablolarda sıkıntı varmış

Sorunun çözümüne sevindim iyi günlerde kullanın hizmetinizi :pray:

1 Beğeni

45 dakika sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.