Antalya’daki fırtına dolayısıyla internet kesintisi hk

Cümleten Selamunaleyküm!
Geçen ay Antalya’daki şiddetli yağıştan dolayı internetim kesilmişti forumdaki @Eren üstad yardım ederek sorunumu çözdü sağolsun. Bugün de şiddetli fırtına be yağış dolayısıyla internetim yine yok DSL ışığı sabahtan beri yok telefonda çevir sesi var splitterden çıkarıp direk modeme bağladım DSL ışığı 5 sn de bir çok kısa fasılalı yanıp sönüyor. Destek kaydı oluşturdum her ihtimale karşı fakat anlamadığım nokta şu ikinci aboneliğim de aynı muhitte ve aynı santralden hizmet almasına rağmen orada internet var burada yok bu nasıl iştir? Konuyla ilgili yardımcı olacak yetkililer yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

2 Beğeni

Aynı sorunu bizde yaşıyoruz şu an.

Ben de Antalya da yaşıyorum.:slightly_smiling_face: Kablonuz da sorun olabilir mi? Bi kaç sene önce buna benzer problem yaşamıştım. En ufak yağmur da veya rüzgar da kopuyordu bağlantım. Direkten gelen kablonuzu ve direkte ki bağlantınızı kontrol edin. Ankastre var ise ankastrenizi de bir kontrol ettirin kablo ve bağlantı kısımlarını.

Spliter ı da kontrol edin. Destek kaydınız varsa dsl ışığının yanmadığı bilgisi iletilmiştir. Eğer modeminize yıldırım falan düşmedi ise destek kaydı üzerinden verilecek cevabı bekleyin.

Kablolara hiç dokunulmadı kablo ve ankastrede bir problem olsa telefondan çevir sesi de gelmezdi! Telefonu kullanabiliyorum öncesinde etiketlediğim yetkili arkadaş aynı problemi anında çözdü ve ekstrem bir durum da yok dün bir bugün iki çözüm inşallah lehime olmaz