Ankastre'yi kontrol etmeden sürekli "TT Kaynaklı Arıza Yok" diyen Telekom'a karşı Türknet'in bir yaptırım gücü yok mu?

bir kaç ay önce telefonum kesilmişti, o arızayı çözdünüz, o sırada internetim gitmesine rağmen bu kadar sancı çekmemiştim. şu an sadece oyalanıyorum, oyalanıyorsunuz düşüncesindeyim Telekom tarafından.

Sorununuz için yerleşik operatör tarafına arıza iş emriniz oluşturulmuş. Neden gelip kontrol etmiyorlar veya neden bir işlem sağlanmıyor bu konuda sizinle direkt olarak ilgilenen arkadaşlarıma dönüş yaptım. Detaylı olarak kontrol ederek size net bir geri dönüş yapacaklardır. Bende buradan konu ve sorun çözülene kadar size yardımcı olmaya süreci takip etmeye devam edeceğim.

1 Beğeni

Telefon çalışıyor mu diye deneyince internet gidiyor bunun nedeni ne olabilir?

image

splitter mevcutmu?

splittersız direk prizden, birinde modem, birinde telefon fişi takılı.

daha önce splitter da kullanıyordum, sorun çıkmadan önce.

Splitter kullanmayıp telefonuda aynı kablodan bağladığınıza yorumluyorum.
(Telefonu takınca internetin gitmesi olayını)

1 Beğeni

Aynı hatta iki modem bağlıyor gibi düşünün. Spliter olmadan telefon hizmetini kullanır iseniz DSL sinyali gidecektir. Kaliteli bir spliter kullanın

3 Beğeni

aynı anda ayrı ayrı kablo ve prizden deniyorum şu anda, daha önce splitter vardı.

Temsilci “Sistem tarafından gönderilen mesajlara itibar etmeyin” diyor ama neye itibar edeceğim başka? 10 gündür Temsilcilerden arıza hakkında bilgi alamıyorum ki.

Telekom’dan kendim sorgulayınca “Arıza Tipi: Vrd” yazıyor. Bunu da forumlarda araştırınca bir kişiye rastladım. O da aynı benim gibi gelen giden olmamasına rağmen “Arıza TT kaynaklı değil” yanıtı almış defalarca . 7. gün de TurkNet’i iptal ettirmiş. 4 5 gün de iptal için uğraşmış. Ben de artık dayanamayacağım. Telekom’a söz geçiremeyen TurkNet de bunu istiyor zaten.

1 Beğeni

Turktelekom saha ekipleri geldi sorun sana gelen kabloda dedi sonra gitti müşteri kaynaklı arıza yazdı gerçekten büyük bir sorun 2 kere oldu can sıkıcı TurkNet’in bunlara karşı bir şeyler yapması gerekiyor

Bir kez geldi tt bana da, ondan sonra TurkNet ekibi geldi iç tesisatta sorun yok, telekomda sorun, P.tesi ya da Salı telekom çözer dedi. O günden sonra telekom bir daha uğramadan inat ediyor arıza tt kaynaklı değil diye.

TurkNet in her zaman yaptırım gücü var da yapacak çalışan yok =)
Bugüne kadar gördüklerimin hepsi pasif kalmış iş konusunda.
Sanki oturdukları koltukta bomba varmışta kapıya bağlıymış gibi biz her kapılarını çaldığımızda ürküyorlar =)
Fazla birşey istemeyelim de uğraşılmasın diye.

Hocam kesin çözüm aboneliği iptal etmeden önce millenicom gibi firmadan yeni abonelik başlatıp sonra Türk net aboneliğini iptal edin Milleni veya netspeed ile yeni port alın o yeni port üzerinden Türk Nete geçiş yapın başka çözüm yok ben aynı şekilde 1 ayda 3 farklı internet hizmeti kullandım sorunum öyle çözüldü

1 Beğeni

boş port yok malesef.

Hocam siz YAPA’da mıydınız? Hızınız neydi, tekrar TurkNet’e geçtiğinizde hızlarınız ne oldu?

Hocam YAPA’da değildim ve internet hızım berbat denilecek katar kötüydü sürekl değişiyordu bi 10 mbps bi 25 bazende 3-4 idi uploadım 0.23ü fakat şuanda 93-96 arasında değişmekte Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test

1 Beğeni

Boş port bulduğunuzda benim dediğimi yapabilirsiniz

1 Beğeni

teşekkür ederim, 14’üne kadar çözülmezse iptal edip başka operatöre geçeceğim.

1 Beğeni

Bildiğim kadarıyla bu arıza voltaj regülatörü arızası. Bağlı olduğunuz dağıtım kabini veya santralde ki cihazların gerilim ayarlamasını yapan cihazın kendisinin veya kartının arızalanması diyebiliriz. TT bunu temin etmeye çalışıyor olabilir. Arıza türü tespiti yapıldı ise sona yaklaşılmıştır diye düşünüyorum. Umarım arızanız kısa sürede çözülür :pray:

2 Beğeni