Ankastreden modeme kablo çektirmek için hangi kablo almam lazım?

Bana göre her türlü en garanti çözüm Nexans Halogen Free CAT6’dır. Alın, geçin zira ömürlüktür yani. Eğer eviniz kiralık değilse yani size ya da ailenizden birine aitse, o evde yaşadığınız sürece emin olun ciddi bir problem olmadığı sürece değiştirme gereği duymayacağınızı düşünüyorum. İnternet üzerinden satın aldığınızda, 1 ucuna RJ-11 çakıp diğer ucu açık olarak göndermelerini rica etmeniz halinde, bunu yapıyorlar.

Nexans Halogen Free CAT6

rj11 pensesi olmadan rj11 çakma yolu var mı?

Hocam hiçbir fikrim yok, benim görme problemim olduğundan ben direkt çakılı şekilde alırım her zaman kabloları :smiley: Risk almak istemediğim için uğraşmadım hiç açıkçası ama denemedim de yani. Ama bence yoktur ayrıca varsa da en mantıklı ve güvenilir yol RJ-11 pensesidir herhalde diye düşünüyorum.

gerçi normal pense ile çaktım ben sıktırıp ama çok sağlıklı olmadı. İş görüyor ama eh işte dokununca gidicek gibi his var :slight_smile: bi yerde videosunu izledimdi sonra sildim işe yaramaz diyip öyle kaldı

1 Beğeni

@Nazmbey konuyu takip et yorumlara bak.

Jack girişi ile geliyor değil mi

alınan hazır cat kablolar rj45 ucu ile gelir

Evet öyle geldi bana ama bu modemin dsl girişine uymuyor ki, uçlar değişmesi mi gerekiyor

evet uçlarını kesip rj11 çaktırmanız lazım ben öyle yaptım.

bundan aldım doğru aldım umarım,jackı elektrikçi takar herhalde

işini her türlü görür ben bunun yuvarlak olanını almıştım arada fark olacağını sanmıyorum hayırlı olsjn. Jak montajını elektrikci yapar sıkıntı olmaz onlarda pensesi oluyor :+1:t4:

Sadece uçsuz kablo temin etseydiniz keşke.
makaradan keseceği için 10 adet aldınmı 10 metre gönderirdi mesela.