Ankastreden eve kablo parası istenir mi

evimiz müstakil bir ev ve tam surun dibinde Türk Telekom Ankastre kutusu var evimizin salonuna 20 metre uzaklıkta, ben de TurkNet internet başvurunda bulundum merak ettiğim acaba o kutudan eve fiber kablo çekmek için para isteyecekler mi yoksa ücretsiz mi? eğer ekstra ücret yüksekse maalesef iptal etmek durumunda kalacam

1 Beğeni

Fiberde ücret alınmıyor :man_shrugging: ortak altyapıda Telekom ekipleri ftth de kabloyu daire içine kadar çekiyor. Bu işlemde bazen istisnai durumlar olabiliyor. Bunlar kablonun daire içine çekilmesi durumunda delik delinmesi, kablo kanallarına ihtiyaç olması halinde bir elektrikçiden destek alabilirsiniz veya kendiniz bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ekipler kabloyu çektikten sonra TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden durumu ilettiğinizde TurkNet ekipleri aktivasyonu tamamlamak için gelip kalan işlemleri yapacaklar.
gigafiberde de TurkNet ekipleri daire içine kadar kabloyu çekip modem kurulumunu yaparlar. Her iki durumda da yeni abonelik için 300 TL kurulum ücreti yansıtılır.

2 Beğeni

şimdi ankastreden evin içine gelen fiber kablo için para alınmayacak değil mi doğru anladım

2 Beğeni

Selamlar @Ctsm, kablo çekilmesine mani olacak durumlar mevcut ise (duvar delinmesi, kablo kanalına ihtiyaç duyulması vs.) ekipler kurulum işlemini gerçekleştirmiyor. Siz elektrikçi yardımıyla kurulum işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması ve kurulumun gerçekleşmesi halinde ise 300 TL kurulum ücreti faturanıza 3 aylık periyotlarla yansıtılıyor. 3x 100 TL

2 Beğeni

abi ben mi soruyu yanlış soruyorum anlamıyorum , tek merak dip cevabını öğrenmek istediğim soru şu ekip kutudan eve fiber kablo çekince para alacak mı? kablo için

1 Beğeni

Ekip kutudan eve fiber kablo çekerse sizden para alacak. Çekmez ise siz yine kendi paranız ile elektrikçi yardımıyla eve kablo çektireceksiniz.

2 Beğeni

teşekkür ederim, biri fiber kablo için alınmaz diyor biri alınır diyor ben iki arada bi derede kaldım çok ücret isterlerse maalesef vaz geçmek zorunda kalacam

kardeş sanırım şöyle hatalıysa kablon ki değildir para istiyorarmış çekince veyada çelmiyorlar sen çekiyosun sorun yoksa kablonda para almıyorlar 300 de almıyorlar değilmi?

1 Beğeni

300ü her türlü alıyorlar da, ankastreden şu an kablo gelmiyor eve yani hatalı değil de hala gelmediler bakalım

1 Beğeni

fiber için 100mb için danışıyorum semt van tuşba bakalım ben de takipteyim gelişmeleri aktracam inşallah önümüzdeki hafta hallolur hepsi

Ankastreden fiber çekilmez, ankastre bakır kablo oluyor yani vdsl bağlantı. Ankastreye kadar olan her şey ile Türk Telekom ilgilenir fakat ankastreden sonrası kullanıcıya aittir. Ankastreden daireye kadar kablo çekmek için anlıyorsan kendin yapabilirsin ben kendim yaptım ama anlamıyorsan elektrikçi çağırabilirsin. Fiber çekilmesi için apartmanında fiber kutusu olması lazım, ankastre değil.

1 Beğeni

dostum öyle bi yazmışsın ki sanki 100 yıldır bu işi yapıyorsun, komşularım türk telekom’a geçtiği için tt gelip eve kadar ankastreden eve kablo çekiyor ücret de almıyor hepsinin de interneti fiber, ankastre fiber ankastrsi zaten

1 Beğeni

Merhaba
Fiber kablo için extra para alinmaz.
Benim evime önce ttnet ankastreden fiber cekildi sonra TurkNet ankastreden cekildi 2 adet fiber mevcut. İkisi icinde para odemedim.
Kablo uzunlugu sizin gostericeginiz yere kadar birakilir.
Apartman dairesinde giris katta oturan ile 5. Katta oturan ayni haklara sahiptir. 10 metre fark icin extra fark gibi bisey cikmayacaktir.
Turk’net destekte olan arkadaslar daire içi kablo yurutulecek alan icin extra delik ve kablo kanali isterseniz gelen arkadaslarda musait ise ek ycret dahilinde yardimci olabilirler. Ben kendim yaparim yada haricen yaptiririm derseniz. salonunuza gelecek kadar kabloyu daire icine. Birakicaklardir.
Daire icinden siz sorumlusunuz.

Müstakil evler icinde bu geçerlidir

anladım usta eyvallah, bizimki müstakil kutudan eve var bi 10 metre ordan da salona 10 metre var bi
gelemediler ki bakalım, yarın gelip bi bakarlar inşallah en azından bi yol haritası görürdük

Dostum Türk Telekom müşterilerine ücretsiz çeker kabloyu. Eğer evinde hiçbir kablo yoksa yine de ücretsiz çekebilirler fakat çekmeyedebilirler o biraz şansına bağlı. Evindeki kablo eski falansa uğraşmazlar değiştirmezler.

1 Beğeni

Fiber kablodan bahsediliyor. Daire icine kadar teslimdir. Kendimden ve etrafimdaki diğer fiber kullanicilarindan bahsedersem daire icine fiber girer isteğe bağli 5 ila 10 metre fazla kablo sarilip birakilir. Siz kabloyu içeride istediğiniz yere tasimak ile mukellefsiniz ona gelen ekip karişmaz. Fakat DSL icin bakir kabloyu ttnet dahil daire icine cekimi extradir ve genelde servis saglayicisi o topa girmez. Her bina yönetimi farkli yoğurt yediği icin tamamen o kapilari kapalidir.

cevaplarınız için teşekkür ederim, ben de sabırsızlıkla bekliyorum inşallah bu hafta internete başlarım artık çünkü gerçekten bi hafta oldu ihtiyacım var bakalım artık, gelişmeleri buraya yazarım yine

arkadaşlar bugün geldiler telekom ekipleri geldi kabloyu çektiler eve bağlantıyı açıp gittiler bi kaç gün geç oldu ama o da yıl sonu içindir dedim

Herkese tavsiyem fibee kabloyu ve ONT’yi daire girişinde sabitleyin. Router veya modeme cat6 vs ile taşıyın içeriye. Bu içeride oluşacak fiber sorunlarını ve ekip müdahalelerini en aza indirir.

Mesela bizim binada hemen kapı girişlerinde duruyor. Çok daha az sıkıntılı :+1: