Ankastreden CAT6 Kablo Çekmek


Resimdeki küçük kutudan evime kablo geliyor. Yıllardır yıprandığı için ve kalitesi kötü olduğu için cat6 ile değiştirmek istiyorum. Kabloyu çekmeden öncede modemi yanına gidip hat değerlerimi kontrol edeceğim. Kilitli midir açıp dediğim şeyleri gerçekleştirebilir miyim? Eğer öyleyse nasıl yapabilirim çünkü gerçekten yapmam lazım.

birisi yardımcı olursa çok sevinirim

Merhaba;
kilitli değildir ama hattını bulmak zor olacaktır ve başka hatlara zarar vermemen adına birinden destek alsan daha iyi olur.

İyi günler

tamamdır teşekkürler.

binanızda veya dairenizde ankastre yok mu acaba direk oradan mı geliyor.

evet direkt buradan geliyor. mahallemiz biraz eski ve müstakil evler var sanırsam o yüzden böyle yapmışlar. bunu yenileme imkanları var mıdır sizce? imza toplasam ya da herhangi bir şey de bulunsam?

Bu direkteki kutuya sadece telekom müdahale edebilir. Ekip talep edin bunun için.

sadece iç tesisatımı cat 6 ile yenilemek istemiştim. ne gibi bir şikayette bulunabilirim ki? cat 6 çekme zahmetine boşu boşuna girmeyeyim diye de önce bir kablo yardımıyla ankastre dibinden ölçüm yapmak istemiştim, bunu nasıl gerçekleştireceğim? telekom böyle bir şey yapabilir mi ya da kutuyu açmaları için mi çağıracağım?

Dışarıda direk üzerinde bulunan kutulara sadece TT ekipleri’nin müdehale yetkisi vardır. Bağlı bulunduğunuz TT müdürlüğü’ne gidip konu ile ilgili bilgi almanız en sağlıklı ve yasal olan adım olacaktır.

O kablo kopmadan yanmadan müdahale etmezler. Bu arada eski de yıpranmış da olsa sizin çekeceğiniz cat kablodan daha iyidir orada ki kablo. Uçlarını kesip eki yenilemeniz yeterli. İsterseniz direkte ki reglete de kutu kapağını yukarıya doğru kaldırıp kontak temizleyici sıkabilirsiniz. (Kutunun içinde arı veya böcekler yuva yapmış olabilir :honeybee: :ant: )

29 saat sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.