Ankastreden cat5 kablo ile modeme hat çekme

Selamlar herkese, bilgisi olan arkadaşlara bir sorum olacak. Benim elimde 25-30 metre civarında bir cat5 ethernet kablosu var, ben kablonun bir ucunu ankastreye bağlayıp diğer ucuna da telefon jakı çaktırıp splitter ile de dağıtsam modeme bağlasam olur mu?

Telefon kullanıyor musun?

Türk Telekom tarafından henüz telefon hattı belirlenmedi, TurkNet telefon veriyor mu bilmiyorum vermiyorsa yalın olarak kullanacağım.

Olur neden olmasın :slight_smile:

1 Beğeni

Telefon tanımlıyorlar sana fakat benim sana önerim splitter’sız kullanman. Ev telefonun varsa ve kullancaksan splitter’ı o zaman kullanabilirsin.

Yani herhangi bir bağlantı kaybı yaşamadan kullanabilirim.

Ev telefonu yok TurkNet veriyorsa kullanırım yoksa almayı düşünmüyorum ihtiyacım yok zaten. Telefon verilmiyorsa splitter kullanmayacağım.

Direkt olarak ankastreden çıkan iki kabloyu bağlayacağım, modeme de telefon jakı çaktırdığım diğer ucu takacağım.

Evet bakır kablo sonuçta kayıp olmaz.

1 Beğeni

Eğer cevabımız yeterli ise çözüldü butonuna tıklarsanız seviniriz.

1000 dakika tanımlarlar size fakat telefon cihazı vermezler.

1 Beğeni

Anladım teşekkürler, telefon verilmiyorsa gerek yok spilitter a o zaman bunu da öğrendiğim iyi oldu.

Zahmet olmazsa bir sorum daha olacak şimdi aklıma geldi, telefon kablosu olarak kullanacağım cat5 kablodan 2 kablo çıkarıp telefon kablosu yapacağım. Bu kablolarda renk fark eder mi? Yani herhangi bir renkte iki kabloyu belirlesem olur mu?

Fark olmayacaktır dilediğiniz kabloyu kullanabilirsiniz.

1 Beğeni

Teşekkür ederim, sağolasın.

1 Beğeni