Ankastre kutuları hakkında

En azından sizin dışınızda bir sorun var mı yok mu görmüş olursunuz. @EFG ile destek kaydı numaranızı paylaşırsanız işlemler hızlanacaktır.

Teşekkürler :+1:
en kısa zamanda kaydı açacağım. Gelişmeleri buraya paylaşacağım. Kayıt açmadan önce @EFG konuyu inceleyebilir misin?

1 Beğeni

@lettoozan
Bu arada şimdi hatırladım en son telekomdan ankastremi kontrol etmelerini istediğimde kimseyi görmeme rağmen gelip kontrol ettiklerini belirttiler bir kaç sefer. Sonra sorunun iç tesisatta olduğunu söylediler. Değiştirdiğimi belirtince modem o zaman dediler modemi yeni almıştım Kenetic kullanıyorum. Güncel olmaması imkansız. En son sorunun bilgisayardan olduğunu belirttiler. Bilgisayarım da o zaman 2 aylık değildi daha. En son pes edip bırakmıştım. Çekinmemin asıl sebebi bu.

1 Beğeni

TT ya da TurkNet kutuyu kontrol ettikleri zaman mutlaka yanlarında olun. Verileri bizzat siz görün ve yüz yüze iken bu durumları onlarla paylaşın. Pc de sorun olduğunu söylüyorlarsa telefonumda da aynı sorunu yaşıyorum demelisiniz. Telefonun bozuk derlerse evde yaşayan herkesin telefonunda oluyor demelisiniz. Onlar sürekli topu sana atacaklardır. Eğer bunların hiçbiri olmaz ise yani sorunun sizden kaynaklı olması durumunda hızınızı 50Mbps ye düşürmeniz gerekecektir. Ya da bizzat elle Snr yi uygun bir db bulup kullanmaya çalışacaksınız. Hatta mümkünse başka bir modemle deneyin modem ile ilgili bir sorun da olabilir.

1 Beğeni

İşte sıkıntı orda kontrol edeceklerini söyledikleri için evden ayrılmamıştım bekledim bekledim gelen giden kimse olmadı. Ben görmeden gelip kontrol etmiş olmaları imkansızdı.

1 Beğeni

Güncelleme yapayım. Dün arıza kaydı oluşturdum. Az önce telekom saha ekibinden arandım. Daha gelmeden altyapı o hızı desteklemez Türkneti arayıp düşürmesini isteyin diye belirtti. Neredeyse 2 haftadır o hızı alabiliyorum diyince tamam geliyorum o zaman yine kontrollerimi yaparım dedi. Galiba yine hızımdan olacağım :rofl:

1 Beğeni

Tam olarak dediğim gibi çıktı. Telekom saha ekibindeki arkadaş hızımı 50 mbpsye düşürmem gerektiğini belirtti. Sorun ankastreden önce buna eminim. bi kaç kez kontrol yaptı en fazla 63 alacağını belirtti ve şuan 65 civarlarında hız alıyorum. Amiri ile görüştü kablo ekibine göndereyim diye sordu kesinlikle yapma cevabını aldı. Telekom, TurkNet öncesi’de sorun çıkarıyordu şimdi de sorun çıkarmaya devam ediyor. Beni kimse yanlış anlamasın lütfen saha ekibindeki arkadaş elinden geldiğini yapmaya çalışıyor fakat altyapı buna müsait değil. Anlamadığım şey sorunun kendinde olduklarını bile bile neden iyileştirme yapmaya çalışmıyorlar ki?
Böyle kullanacağım diyorsan arıza kaydı açma dedi bana bu arada :smiley: arada bi gönderme yapar gibi söyledi :slight_smile:
Ne yapalım pes etmekten başka bir çare bırakmıyorlar :frowning:

Bu sefer tarafımda ki tek sıkıntının saha dolabına olan uzaklığım olduğunu belirtti bu arada. :smiley:
Modem, bilgisayar ve telefonlarda herhangi bir suç bulunmamıştır. :smiley:

Dediğim gibi olmuş. TT sorunu düzeltmek için tek çarenin hızı düşürmek olduğunu sanıyor. Yapılabilecek pek bir şey kalmadı gibi. Bu hızı kullanmaya devam edin. Eğer çok can sıkıcı kesintiler falan olursa modemi yeniden başlatıp denersiniz eğer yine de olmaz ise gerçekten hız düşürüp kullanmanız gerekebilir.

1 Beğeni

Evet son çare bu gözüküyor galiba. Ama şimdilik düzelmiş gibi. Umarım hız düşürmeden bu değerlerde en azından kullanmaya devam edebilirim.

1 Beğeni

Pes etmeyin bence. O kablo ekibine gönderme diyen kişinin başı ağrıyana kadar hakkınızı isteyin

1 Beğeni

Bu Türk Telekom ekiplerinin gelmeden kabloları kontrol ettik, sorun sizin tarafında vb. yanıtı klasik zaten. Sonra üstüne gidince sorun modeminizde, ankastre kutusunda…

Benim yaşadığım ve takip ettiğim durumda da böyle ve şu an üç buçuk gündür bir gram sorun yok. Bu durumla ilgili beni arayan Türk Telekom görevlisi ile teknik detayları görüşünce nasıl oluyorsa bir şeyler düzeliyor.

Altyapı sahibinin özellikle TurkNet’e sorun çıkardığını aynı yerdeki 2017’den beri olan üyeliğim sırasında neredeyse kesinleştirdim. Sorunları bildiğim için her şeyin yedeği var ve deneyip destek kaydı açıyorum.

1 Beğeni

Açıkçası ne yapacağımı bilmiyorum. Saha ekibi elinden bir şey gelmediği için hızını düşür / hızı düşürmek istemiyorsan tekrar arıza kaydı açma diyor :slight_smile: TT fiberi saha dolabına getirdi ama gerisini düşünmüyor gibi. Arızanın kablodan olduğunu biliyorlar ama bunu değiştirmek için herhangi bir girişimde bulunacaklarını sanmıyorum.

Aynı şeyi bana yaptılar işte sürekli. Son sefer de gelmeden bu altyapı bu hızı almaz dedi. Ben 2 haftadır bu hızı alabiliyorum nasıl olur deyince gelip kontrollerini yaptı.

Ben TurkNet e ilk abone olurken 35 mbps lik VDSL başvurusunu saha ekibi 5 defa reddetmiş. 7. Başvuru da onay aldık. Abone numaram gsm numarası olmasına rağmen sonunda 7 rakamı var :joy:

2 Beğeni