Altyapiniz 75mbit destekliyor denmisti!

Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Aklınıza takılan soru olursa, sorun çekinmeyin. Ben, forum üyesi arkadaşlarım ve yetkili arkadaşlar yardımcı olacaktır :slight_smile:

2 Beğeni

Merhaba @clavicula konuda arkadaşlarım size zaten yardımcı olmuşlar :slight_smile:

Biz şöyle yapalım;

Siz bu konu hakkında bize Online İşlemler - TurkNet üzerinden destek kaydı oluşturun. Net uzman ekip arkadaşlarım hattınızı ve hizmet detaylarınızı kontrol etsinler. Size en doğru yolu ve çözümü sunarlar.

İsterseniz bana özel mesaj üzerinden açacağınız destek kaydınızın numarasını iletin. Bende size bu süreç içerisinde elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım…

2 Beğeni

tekrar selamlar. TurkNet destek’ten arkadaslarin yonlendirmeleriyle ankastrede turk telekom ekiplerinin yaptigi tesk sonucu olarak 80mbit cikti. ic hat kaynakli sorun gorunuyor dendi dogal olarak. ic hat kablolarimi degistirdim, yeni modem aldim ve su an hizim hala 30mbit. bu sorunu cozemeyecek sanirim TurkNet?

Şimdi ki güncel hat değerlerinizi paylaşabilirmisiniz?

INP downstream: 1024
INP upstream: 14978
shineGINPdownstream: 0
shineGINPupstream: 0
reinGINPdownstream: 0
reinGINPupstream: 0

TPSTC type: 64/65B PTM TC

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
near-end fast channel bit rate: 31844 kbps
far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
far-end fast channel bit rate: 8191 kbps

near-end FEC error fast: 188
near-end FEC error interleaved: 0
near-end CRC error fast: 22
near-end CRC error interleaved: 0
near-end HEC error fast: 0
near-end HEC error interleaved: 0
far-end FEC error fast: 6
far-end FEC error interleaved: 0
far-end CRC error fast: 0
far-end CRC error interleaved: 0
far-end HEC error fast: 0
far-end HEC error interleaved: 0
DSL uptime : 1:35, 27 secs
DSL activetime :0 min, 16 secs

Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 8.2 dB
output power upstream: 9.6 dbm
attenuation downstream: 10.3 dB

Upstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 12.3 dB
output power downstream: 14.9 dbm
attenuation upstream: 14.5 dB

Hocam modemi direk ankastreye takıp denediğinizde sonuç ne?

Benim benzer bi durum olduğunda iç tesisatın başlangıcı ve sonucunun aynı olduğuna emin olmuştum, ve ona göre zorlayınca TT den ekipler gelip sorunu çözmüştü. (direkteki kutunun içine kuş yuva yapmıştı)

Benim görebildiğim kadarıyla “sorun nerede acaba” gibi yaklaşınca genelde sorun iç tesisatta patlıyor.

Yeni kablo çektim demişsiniz ama hat değerlerinde 0.5 ila 1.5 arası anca oynama olmuş ! Hat zayıflamanız hala fazla ? Yeni çekilen tesisat da böyle olmaz… Ankastreye 80 geliyorsa size de 80 gelmesi lazım. Yani emin misiniz ankastreye 80 geldiğine ? Yada kabloyu ankastre den tutun direk modeme kadar eksiz mi çektiniz ? cat6 23awg mi ? Kac metre çekildi kablo ? Eğer emin değilseniz ankastreye 80 geldiğine siz direk ankastre den bağlantı sağlayıp buraya bir ekran görüntüsü atın görelim. Sonra ankastreye de 30 geliyorsa eğer, çektiğiniz fotoğraf ile birlikte TurkNet tekrar iş emri verilmesi lazım ve port değişimi yapılmalı…

1 Beğeni

Açtığınız kaydınızın içerisine bu bilgiyi ekleyin. Arkadaşlarım tekrar kontrollerini yaparak size yardımcı olsunlar. Bir yerde sorun var evet… Onun tespitini yaptıktan sonra daha net konuşabiliriz.

selamlar, ankastreye sorunsuz 80mbit geldiginin bilgisini bana TurkNet ekibi telefon uzerinden verdi, onlara da saha kontrolu yapan turk telekom ekibi soylemis. hocam ben elektrikci degilim, elektrikci cagirdim ve ankastreden modeme kadar yaklasik 15-20 metre ugreen marka (amazondaki en kaliteli ve yorumlari en iyi olan kabloyu satin aldim) cat6 kablo cekti. sadece modeme girerken bir ek var. bu ekten dolayi bu kadar kayip yasanacagini sanmiyorum. son care olarak TurkNet ekibi gelip bakacak artik onlar da cozemezse sans mi kismet mi diyelim bilemiyorum:)

Süreç hakkında bana özel mesaj üzerinden istediğiniz zaman ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz. Bir sıkıntı yaşarsanız özel mesaja beklerim.

Tamamdır ozaman eminseniz bu durumdan TurkNet yerinde destek ekibi talep edin. Çünkü TurkNet’in yönlendereceği EKİP her zaman müşteri odaklı olacaktır. Ayrıca süreci daha kararlı hale getirecektir. Çünkü yerinde destek ekibi; ankastre başı, daire içi modem bilgiler vb hız testleri yaparak bunları görüntü ile kayıt altına alıyor. TurkNet ise TT ye kanıtlı bir biçimde ve emin adımlarla gidiyor. Sürecin çözülmesi kısa sürüyor, bölgeye göre tabi değişir… Aksi durumda durum sizlik ise zaten 108 TL tarafınıza ücret yansılıtıyor. Anlattığınıza göre zaten sizlik birşey çıkmayacaktır. Çünkü aldığınız kablo kaliteli ve çekilen kablo mesafesi de düşük. En kısa sürede çözülmesi dileğiyle.

1 Beğeni

Hocam malum telekom ekipleri adresten ölçtük derler ama ölçmeden arızayı kapatıp giderler. Bana bunu çok yaptılar tip 7 dolap gelmeden önce. O zamanlar benim hat 1.5 km uzaktaki güneşli santale bağlıydı. Uzakta kabloda bir sıkıntı olduğunda hep böyle diyorlardı. Sorun bendeymiş gibi konuşuyorlardı. Gelin birlikte ölçelim elektronik teknikeriyim bende dediğimde yanaşmıyorlardı.

Ankastreden ölçüm bu yüzden önemli. Eve gelen lokal kabloda sıkıntı varsa veya direk ankastre kutusundaki reglette de olabilir sorun.

2 Beğeni