Altyapımın Desteklediği Hız

Merhaba ben Türknetten 35 mb internet alıyordum daha sonra online işlemlerden altyapımın 100 mb desteklediğini görünce hemen geçiş yaptım. Geçiş yapmamın ardından internetim gitti DSL ışığım devamlı yanıp sönüyordu. Daha sonra telekom ekipleri geldiğinde altyapımın 35 ve 50 mb yi desteklediğini 75 ve 100 mb yi desteklemediğini ve bu yüzden de internetimin gitmiş olduğunu söyledi ardından hızımı 50 ye sabitlediler ve internetim düzeldi. Bende 15 mb fazla alıcam diye +10 TL ödememek için yeniden 35 mb lik pakede geçtim. Acaba TurkNet online işlemler menüsündeki altyapımın desteklediği hız kısmında yanılma payı olabilir mi? Çünkü telekom ekipleri hızı 50 ye sabitlemelerine rağmen şuan dahi altyapımın 100 mb ye kadar desteklediği yazıyor online işlemlerde.

Oradaki veriler teorik olarak alabileceğiniz hızları içeriyor. Fiziksel şartlara göre bu hız düşebilir tabii ki.

Anladım online işlemde yazan ile (100 mb) alabildiğim hız (50 mb) arasında 2 kat fark olunca şaşırdım doğrusu acaba Telekom ekiplerinin mi yanlış bilgilendirmesi var diye. Neticede 100 e kadar yazdığı halde 80-90 almadım hatta komple DSL gitti neyse 35 de idare ediyor.

1 Beğeni