Altyapım vdsl2 olarak gösteriyor ama maximum hız 17mbps

Merhaba, bugüne kadar TurkNet ADSL 13mbps kullanıcısıydım ama bugün itibariyle altyapım VDSL2 olarak gözüküyor santrale olan uzaklığım ise 116 metre
ancak sadece max. 17 mbps alabilirsiniz deniyor bu hız artar mı ne yapmam gerekir 4 mbps için vdsl modem almaya gerek var mı bunu öğrenmek istiyorum.

Selamlar, sistem üzerinden durumu kontrol etmek istedim fakat forum profilinize tanımlı müşteri numarası olmadığından kontrol sağlayamadım. Profilinize müşteri numaranızı tanımlarsanız sevinirim :raised_back_of_hand:

Kaydettim hocam

Şu anda paketiniz 35 mbps olarak görünüyor. Modeminiz VDSL destekliyor ise resetleme işlemi sonrasında tekrar VDSL kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. ADSL kurulumu ile maksimum 16 mbps’e kadar alabilirsiniz. Şu anda çevrimdışı olduğunuzu görüyorum. Bu sebeple hız değerlerinize sağlıklı bir şekilde ulaşamadım. Arıza durumu yaşanıyor ise size bu konuda yardımcı olabilirim. Online İşlemler - TurkNet ana sayfasında genel arıza ile alakalı bir bildirim görüntüleyebiliyor musunuz?

Şu an adsl modem kullaniyorum ama paketim vdsl 35 e gectigim için bağlantım gitti büyük ihtimalle bu paketi adsl modemle beraber kullanabilir miyim birkac günlüğüne çünkü vdsl modem almam 1 hafta sürer gibi vdsl portunu da kaybetmek istemiyorum nasil bi cözümü olur şu an baglantım yok

Adsl den vdsl geçiş yaptıysanız. Modem bağlı olup olmaması port kaybına ya da kaybetmemeye neden olmaz. Geçiş işlemi sırasında herhalukarda port değişimi müsait ise yapılacaktır. Sizin modeminizin çalışıp çalışmamasına bakmaz. O yüzden vdsl portu kaybetme endişeniz olmasın

Vdsl gecmistim ancak modemim adsl olduğu için bağlantım koptu mecburen tekrardan adsl geçiş yaptım en kısa sürede vdsl modem alıp tekrardan boş port varsa vdsl geçmeye çalışacağım artık şansıma

Modemi kısa sürede almanızı tavsiye ederim. Dolabın dolup dolmaması belli olmaya biliyor.