Altyapım olduğu halde taahhüt edilen interneti alamıyorum

Yaklaşık 2 hafta önce TurkNet 'e geçtim. Bundan önce Türk Telekom abonesiydim ve bana taahhüt edilen 50 mbps paketini sorunsuz kullanabiliyordum. TurkNet 'e geçiş yapmayı planladığım ayda internettim normalde 46-47 arası iken bir anda 33 Mbps seviyelerine kadar düştü. Normalde altyapım 100 Mbps kadar destekliyor. Kullandığım modem ve kablolarda aynı şekilde destekliyorlar ve herhangi bir sorunları yok. Geçiş ayı olduğu için önemsemedim ve TurkNet başvurumu yaptım. İnternet geldi söylediğim gibi 100 Mbps bağlattım interneti , ancak internet hep 33-34 Mbps aralığında gidip geliyordu daha üstünü hiç görmedim. TurkNet destek kaydı açtım. Bu işlemler yaklaşık 2 hafta sürdü ve Türknetten gelen kişi bana iç tesisatta veya internet kutusundan gelen kablolarda sorun olmadığını, internet kutusuna da 34-35 mbps hız geldiğini söyledi. Yani Türk Telekom verdiği hızlar düşük ki altyapım oldukça yeterli , bu durum da hizmet alabileceğim halde alamıyorum.

Merhaba, @Strain Modemin içinde hat değerleri mevcuttur resim çekip atarsanız neler olduğunu anlaya biliriz.

image
Bu şekilde

1 Beğeni

Attenuation: hat zayıflaması

DSL kablonun sorunlu olduğunu veya santrale uzaklığınızdan kaynaklanıyor olabilir.

Yeniden başlattığınızda hızınız daha da düşecek çünkü hat zayıflaması daha da artmış.

Attenuation : 26,7 çok yüksek zayıflamanız var.

Peki ne yapmam gerekiyor?

Ankastre üzerinden kısa kabloyla modemi bağlaya bilir misin ?

Söylediğiniz işlemi tam olarak nasıl yapıcam? ayrıca bu işlemi TurkNet destek ekibinden biri de yapmış olabilir mi

Selamlar @Strain, foruma hoş geldiniz :raising_hand_man: Ekiplerin arayarak durum hakkında bilgi aktardığını görüyorum. Bina içerisindeki ankastrenin arızalı olması nedeniyle hızlar bu seviyededir. Bina yönetimiyle görüşüp işlem yapabilirsiniz :handshake: