Altyapım ne kadar destekler

insanları bezdirdiğim için yeni telefon direği diktiler evin yanına normalde 41 destekliyordu ama şu anda modem arayüzünde max rate 91 yazıyor paket yükseltmeli miyim 35lik paket kullanıyorum kesinti olur mu önceden olduğu gibi

teşekkür ederim bu 21 e 25 olan mı hat zayıflaması bunların normalde kaç olması lazım

Merhaba, @KalamityJane 35mb üstüne çıkmayın 35 de SNR düşük kalmış hat zayıflamasından dolayı büyük ihtimal. Ek, dsl prizi, splitter kullanmayın/değiştirin. Elektrikçi ile hattınızın kablosunu bağlantısını kontrol edin. Bağlantıları Yak1 ile yenileyin. kablo da sorun var ise farklı 2 damar kullanın hizmetiniz de durum düzelmez ise CAT6 23AWG Nexans, Erse, Reçber markalı kablo öneririm. Hat değerleriniz de mesafe kaynaklı sorun yok. @BLackOwL doğru ne kadar düşük olursa o kadar iyi fakat hat zayıflaması - lere kadar düşebiliyor. :slight_smile:

1 Beğeni

kabloları daha yeni yeniledim nexans cat 6 kablom var tek parça direkt modeme bağlı bina internet kutusundan eksiz şekilde ne splitter modemimi değiştirsem biliyorum ki değişiklik olmayacak o yüzden hatlar böyle bence

Bağlantıları sağlam yapmışsınızdır umarım. İç tesisatta sorun yok ise dış tesisat santral/sahadolabından kaynaklı olabilir. Farklı bir modem de hat değerleri aynı mı?