Altyapı ve hız

o zaman arıza kaydı açıp durumunuzu anlatın kontrol sağlasınlar bir çözüm bulamazlar ise burdaki yöneticilere başvururuz birde onlar bakar

Tamam destek kaydı açarım olanlarıda buraya yazarım teşekkür ederim

2 Beğeni

destek kaydını gece açmıştım sabah annemi aramışlar ve türk telekom ile görüşmeniz gerektiğini bizim birşey yapamadığımızı söylemişler türk telekoma ya mail atıcakmışım yada telefon ile görüşücekmişim bende pek anlamadım

Yani bu nasıl bir öneri arıza var ise TurkNet Türk Telekom ile muhattaptır ki sizin sorumluluğunuzdaki arızada bile TurkNet port ile ilgili durumlar hariç TT a yönlerdirmez size öneri olarak yerinde destek birimini önerir TurkNet Online İşlem Merkezi den arıza kayıt numaranı paylaş zaman kaybı olmasın @CKLasT @EFG bu konuya bakabilirmisiniz.

arıza demeyelimde talep diyelim 35 lik pakette herhangi bir sıkıntım yok fakat neden 100 almayayım dolap çok yakın mesafede ve mahallede internet kullanmayan çok fazla kişi var dolaba yakın mesafede

Reglet değiştirmiyorlar. Sıkıntı orda geçiyor sanırım. Birde kablon cat 6 ile hiç ek olmadan bağlarsan sorun belki kalka bilir. Reglet arızalıysa istediğin kadar bağla yinede düşük gösterecektir.

İlk kabloyu değiştirmeye bak. Kablonda çok ek var diye söylemiştin.

ben cat6 kablo çektirsem bile beni tip-7 dolaba bağlayacaklarmı acaba bağlamazlarsa boşu boşuna kablo masrafından olmayalım :smiley:

1 Beğeni

:slight_smile: adsl mi kullanıyorsun. Resim attığın Vdsl yani tip7 bağlısın zaten

vdsl kullanıyorum fakat tip-7 dolaba bağlı değilim burdan sorgulayınca 480 metre çıkıyor ve sanırsam bu bağlı dolabın yerini biliyorum eski tip bi dolap (geç yazmamın sebebi bekletiyor 4 saat falan yeniyim diye)
resim_2021-11-27_115245

1 Beğeni

sanırsam ben yanlış anlamışım destek kaydına ankastreden ölçüm alabilirmisiniz yazmadım destek kaydı şöyle

Konu çorba oldu desene😁

Böylesi durumlarda direkt tt ölçüm için arıza kaydı oluşturulurdu zaten. Hızım düşük kategorisinden mi açtınız destek kaydını?

konu çorba oldu evet
yok kampanya değiştirme kısmından konu açtım

Hocam sizin saha dolabı başka. Yakınınızda olana bağlı değilsiniz. Bunu yapsa yapsa malum telekom yapar ama yapar mı derseniz uğraşmazlar muhtemelen. Siz en iyisi yakın olan yeni dolaptan evinize direk fiber altyapı çekilmesini talep edin. Tip 7 dolaba yakın olan evlere direk fiber çekiyorlar. Yüksek ihtimalle başvurunuz çok kazma işiyle uğraştırmazsa kabul edilirde.

1 Beğeni

Fiber çekeceklerini sanmıyorum çünkü dolaptan bizim binaya dogru olan yere yeni bir yol yapildi yeniden kazmazlar muhtemelen

Evet sıkıntılı süreç. İnşallah gigafiber gelir yaşadığınız yere. Türknetin bu konuda yapabileceği pek birşey yok. Altyapı malum telekomun olduğu için kendi istedikleri dışında bir iş yapmıyorlar.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim ben türk Telekom ile görüşmeye çalışırım artık dolaba mı bağlarlar fibermi çekerler bilmiyorum belki hic bisi yapmazlar tt sonuçta :grin:

1 Beğeni