Altyapi uygunluğu

Merhaba arkadaşlar TurkNet’e geçmeden önce ne hız alırımda böyle yazıyordu şuan da 37 38 civarı alıyorum paket değişikliği kısmında ise en uygun pakette olduğum yazıyor 85tl ödüyorum YAPA altyapısındayım sorduğum zaman +10tl vererek üst pakete geçişimin uygun olmadığı söylendi ama emin olamıyorum adsl den vdsle geçerken de ısrar etmesem geçişi sağlamayacaklardı altyapımın uygun olup olmadığını nasıl anlarım

Hat değerlerinizi atabilir misiniz? Online işlemler de santral mesafeniz kaç olarak görünüyor?

1 Beğeni

Benim aynı dairede iki internetim var. Bir internetim 750 metre iken diğerinde 650 metre bunun sebebi ne olabilir ?

@ByStrong Hangi ISS’ler hocam aynı daireye aynı ISS iki ayrı abonelik vermiyor diye biliyorum. Farklıysa dolaplar ayrı olduğu için mesafelerin de farklı görünmesi normaldir.

1 Beğeni

@hahamyan Aynı ISS ikisi de TurkNet. Sanırım biz farklı daire numaraları belirttiğimiz için iki tane kullanabiliyoruz. Birde Farklı ISS olsa da iki tane vermiyorlar sanırım aynı daireye. Neden vermediklerini de anlamıyorum ? Neden aynı daireye iki internet verilmiyor bilginiz var mı ?

Hocam mantıken eve gelen tek dsl kablosu oluyor aynı hatta iki abonelik tanımlanması saçma olur diye düşünüyorum. Dediğiniz gibi farklı daireler üzerine farklı hatlarla servis vermek mümkün ya da şöyle olur hem dsl hem fiber abonelik olabilir farklı ISS’ler üzerinden. Kaldı ki binada öyle kullanan var sanırım sürekli internet üzerinden yayın yapanlar vesaire internetin kesilmesi durumunda yayın devam edebilme amacıyla ydek bağlantıya hızlı geçiş yapabiliyorlar.

1 Beğeni

Aynen ben de evdekilerden izole olmak için 2 internet bağlatmıştım. Aile apartmanı olduğu için de rahatlıkla başka daire numarasıyla 2. interneti bağlattım. O dairede internet kullanılmıyordu. Bir de Malum evdekilerle beraber aynı interneti kullanınca ping’ten geçilmiyor :grinning: Bu arada konunun sahibi arkadaş hala hat değerlerini atmamış

1 Beğeni

paylaşırsa yardımcı olmaya çalışırız :smiley:

1 Beğeni

@anon88843830

=============================================================================
xDSLFwVersion: FwVer:5.12.12.0_B_A60901 HwVer:T14.F7_0.0
Line State: Up
Modulation: ITU G.993.2(VDSL2)
Annex Mode: ANNEX_B

INP downstream: 8140
INP upstream: 14886
shineGINPdownstream: 0
shineGINPupstream: 0
reinGINPdownstream: 0
reinGINPupstream: 0

TPSTC type: 64/65B PTM TC

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
near-end fast channel bit rate: 49859 kbps
far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
far-end fast channel bit rate: 19189 kbps

near-end FEC error fast: 77367168
near-end FEC error interleaved: 0
near-end CRC error fast: 1029907
near-end CRC error interleaved: 0
near-end HEC error fast: 0
near-end HEC error interleaved: 0
far-end FEC error fast: 34
far-end FEC error interleaved: 0
far-end CRC error fast: 10
far-end CRC error interleaved: 0
far-end HEC error fast: 0
far-end HEC error interleaved: 0
DSL uptime :3 days, 12:30, 32 secs
DSL activetime :0 min, 17 secs

Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 6.8 dB
output power upstream: 9.4 dbm
attenuation downstream: 14.3 dB

Upstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 5.9 dB
output power downstream: 14.0 dbm
attenuation upstream: 2.1 dB

Bit table:
carrier load: number of bits per tone
tone 0- 31: 00 00 00 0a bd de ef ff ff ff ff ef ff ff ff ee
tone 32- 63: ea bb bc cd dc dd dd dd dd dd cc dd dc cc cc cc
tone 64- 95: cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cb bb bb bb bb bb
tone 96-127: bc ca bb bb bb aa ab bb ab cb bb bb bb bb bb bb
tone 128-159: bb bb bb ab aa aa ab aa aa aa aa aa aa aa ba aa
tone 160-191: aa aa aa aa 9a aa 9a aa aa 9a aa aa aa aa aa aa
tone 192-223: aa aa a9 9a aa 99 99 99 a9 99 99 99 99 99 97 77
tone 224-255: a7 79 99 79 77 99 99 97 77 99 99 88 98 99 99 89

santral mesafesi 592 Metre

Hocam 35’lik paketteyseniz zaten alabileceğiniz en iyi hızı alıyorsunuz. Kopma vesaire yaşamıyorsanız böyle kullanmaya devam etmenizi öneririm.

yapa altyapısında olduğum için sanırım 35lik paket gibi şeyler yok zaten paket bilgisinde de yazmıyor kopma yaşamıyorum ama normalde aktif altyapıda olduğum için 75e kadar alabilmem lazım acaba tesisatımda mı sorun var dedim