Altyapı Sorunu

Daha önce açmış olduğum arıza konusu devam etmekte. Bugün TurkNet ve diğer 2 firma nın altyapı sorgulaması ile sokağımın 2 ucundaki evler ile bulunduğum evi sorguladım (39 numara benim evim) Sokak başlarındaki değerler yakın ama sokağın ortası neden düşük olur?

Sokağın iki ucunda kabin vardır, ortaya hız gelmiyordur.

Mahallede bir tane büyük kabin var kabin bize uzak ama santralden kabine kadar fiber geliyor. Ev ile kabin arasındaki bir sokağın 2 ucunda küçük saha dolabı var. Küçük bir şema çizdim :grinning:

2 tane saha dolabı bunun aynısı

1 Beğeni

Dediğim gibi 1 yoldan fazladır VDSL kullanıyordum 20 download - 2.99 upload stabil alıyordum. Şu an 18 download - 0.94 upload alıyorum.

Kablo mesafesi uzak sanırım. Telekoma başvurup sokağına* kabin iste başka bir çözüm yok gibi.

1 Beğeni

Onlar Türk Telekom Altyapısındadır, sen YAPA’da.

1 Beğeni

Yapa’da olsaydı eğer 16/1 değil 100/100 gösterirdi.

1 Beğeni

Peki kabin dediğiniz saha dolabı mı? Peki talepte bulunursak kabin koyma ihtimali var mı? Yani daha önce başvurupta koyduran var mı?

Aynen, saha dolabı. Başvurursun gerek görülürse konulur. Koydurtabilen tanıdığım var.

YAPA’da olmasak bizi kandıracaksın. :smile:

Bana da 16/1 gösteriyor VDSL ile 80 mbps desteklemesine rağmen

Bu normal hali

bu da 1 mbps 1 mbps dir diyerek modem ayarlarından kararlılık ayarıyla oynadığım zamanki hali. SNR düşüp CRC yükseliyor ama yapacak birşey yok.

Arkadaşlar bugün TurkNet ten aradılar konuştuk. Yukarıdaki tablo da 22. Numaralı evdeki arkadaşım ile benim hattımın aynı saha dolabında olmadığını öğrendim. Onun saha dolabı mesafesi 400 metre alabileceği max hız 42 mbps. Benim ise 715 metre mesafe Max 27 mbps alabilirmişim. Şimdi bende o arkadaşın bulunduğu saha dolabına geçiş yapabilir miyim? Daha önce böyle bir şey yapan var mıdır? Teşekkür ederim.

1 Beğeni

Ayrıntılı bilgiyi Türk Telekom’dan alabilirsiniz.

1 Beğeni

Yapa ise hayır vae ise ve Telekom da tanıdığın varsa port durumuna göre seni oraya alabilir