Altyapı sorunsalı

Merhaba arkadaşlar nakil işlemi tamamlandı fakat nakil işlemi öncesi 87mb down ve 7mb up alırken şuanda 10mb down 3mb up alıyorum altyapı sorgulama da ise 85mb down göstermekte idi. Arıza kaydı açtım fakat şuan için sadece benden hız testi istendi bende hız testi yaptım 10.34’lerde veri çıkıyor bende bunu yazdım şuan için olumlu cevap gelmedi gerekli kontroller sürüyor gösteriyor.

Değerler:

Acaba iç tesisat sorunu olabilir mi?

Çıkıs gücü değeriniz - seviyeye düşmüş durumda. TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi’den “Teknik Bilgiler” kismindan SS ekler misiniz buraya lütfen?

Buyurun;

Yardımcı olacak biri yok mu?

Destek kaydı açtınız ise kaydın içerisine atlak hat kontrolü yapılmasını da talep ediyorum diye belirtin. Port sorunlu gibi geldi bana.

Dediğiniz gibi notu ilettim bakalım, bu arada ilk altyapı sorgulamasında 66 metre 83mb gösterirken şimdi 116 metre 80mb ve port yok gösteriyor sistem.

1 Beğeni

Mesafelere çok takılmayın. Orada ki mesafe bilgisi hattın kapasitesi ve zayıflaması ile tahmini verilen bir değerdir.

1 Beğeni

Peki port sorunu ise ne tür işlemler olacak?

TT ekipleri Destek kaydına istinaden kontrol yapar ve portunuz arızalı ise değiştirip TurkNet e bilgi verir.

1 Beğeni

Şöyle bir şey paylaşılmış ;

NmsHızProfil : 88064/8192/V

Upload Çıkış Gücü : 3.1

Download Çıkış Gücü : 14.6

Upload Kapasite Hızı : 47687 kbps

Download Kapasite Hızı : 102160 kbps

Upload Mevcut Hızı : 8191 kbps

Download Mevcut Hızı : 82783 kbps

Upload Noise Margin : 39.3 dB

Upload Attenuation : 0.0 dB

Download Noise Margin : 9.4 dB

DownloadAttenuation : 5.3 dB

Anladığım kadarıyla hız yükselmiş fakat sanki kilit var gibi ve iş emrine ve kayda baktığımda da halen devam ediyor.

Modeminiz alabileceği sağlıklı maksimum hızı almış gibi görünüyor.

Destek kaydı kapatılmış verileriniz güncel diye, şuan ki hat değerlerim:

Değerler nasıl? Crc hatası çok fazla görüyorum.

Evet bu crc ile modem hattı koparır. modemi fabrika ayarlarına çevirip yeniden kurun. Yeni yazılım yükleyin. Snr değerini yüksek tutmaya çalışın.

2 Beğeni

Peki farklı modem kullansam olur mu? Elimde keenetic var.

Deneyin bence birde snr değerini 10-12-15-20db gibi değerlere çekip deneyin.

Birde iç tesisat cat 6 mı?

1 Beğeni

Cat 6 olduğunu sanmıyorum internet hızı yükselince crc arttı zaten, Cat 5e olabilir bina içi tesisat.

Kabloda ek var mı peki birde snr ile oynama yapabildiniz mi?

Kablo da ek var fakat 1 metre bile değil ek sebebi duvarın içinde kalıyor dışarı çıkmıyor kablo, SNR akşam eve geçince yaparım.

Hocam ek yerleri oksitlenmiş olabilir onları yenileyebiliyorsanıs yenileyin.

Bu CRC hatası sadece Asus’da var sanırım, extra dsl almıştım onu kullanırım artık. Bağlantı yerinin oksitlenmesi imkansız gibi çünkü bağlananı 5 gün filan oldu.