Altyapı Sorgulaması, Verilebilen Hızla Uyuşmuyor

Merhabalar, bulunduğumuz ilçede Türk Telekom ve Türksat’ın kapsamlı bir altyapı çalışması var. Çalışmalardan önce sorguladığımda 10Mbps verebildiğini gördüğüm internetimin altyapı çalışmalarıyla beraber 50’ye kadar çıktığını gözlemledim. Bundan istifade TurkNet’in online işlemler kısmına girip internet paketimi değiştirmeyi düşündüm fakat orada herhangi bir değişiklik seçeneği yoktu, halihazırda 10mbps olan hızım da 5mbps civarına düşmüştü, ikisini birden destek talebi olarak ilettim,

Verdiğim destek talebine yanıt veren ekipler "alabileceğim en yüksek hız"ı aldığımı söylediler, ayrıca altyapıda herhangi bir değişiklik olmadığını, boş bir portun olmadığını eklediler.

Extranet ve Millenicom üstünden altyapı sorgulama yaptığımda VDSL2 ile 69 Mbps’e kadar gibi bir ibareyle karşılaştım. Vodafone ile yaptığım telefon görüşmesinde ise bu hızı verebileceklerini söylediler.

TurkNet çatısı altında bu hızı alabilme imkanım yok mudur?

Port görünüyor. Vae altyapısına geçmek istediğinizi belirtiniz.

2 Beğeni

Paket tarife adımından kayıt açın vae altyapısına geçiş talep edin. Veya VDSL e geçiş talep edin.

Diğer aldığım cevaplardan pek farklı bir şey söylenmedi. Zaten yaptığım “hızım düşük” destek kaydına tekrar yönlendirildim.

Büyük harfler ile YAPA ALTYAPISINDAN ÇIKIP VAE ÜZERİNDEN hizmet almak istiyorum şeklinde not olarak belirtin. Yapa kullanıcıları biliyordur herhalde tek paket olduğunu. :person_facepalming:

1 Beğeni

:upside_down_face:

TurkNet sitesinde gözüken 50mbps ve Extranet üstünde gözüken 69mbps bana vahiy olarak mı gözüküyor o zaman?

Bu konu 6 gün sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.