Altyapı Garipliği

Mevcut 100 MBPS VDSL TurkNet kullanıcısıyım. Apartmanıma 2 ay önce fiber kutusu konuldu ancak hâlâ aktif değil. Aktif edilip edilmediğini test etmek. için günlük altyapı sorgulaması yapıyorum. Bugüne kadar fiber altyapı gözükmediği için sorgulamada VDSL port yok uyarısı alıyordum. Ancak bugün itibarı ile VDSL altyapı da fiber altyapı da gözükmüyor. Bir problem mi var?

Başka sitelerden de bir sorgulama yapın. Eğer gözükmuyorsa tanımlama yapılıyor olabilir

Adres bilginiz güncellenmiş olabilir mi? Mesela benim evin numarası 13 dü sorgu sonucundan yazdığımda çıkıyordu. Sağ olsunlar şimdi kendi adresimi bulamıyorum. Çünkü 13-1 ,13/a , 13_1 , 13/1 - 1 gibi yeni numaralar türetmişler evin tüm kapılarına neredeyse. Adrese dayalı nüfus sisteminden kontrol ettiğimde ise şu an evin bodrumunda eski eşyaların arasında ikamet ediyor görünüyorum

3 Beğeni

Önemli bir detaydan bahsetmişsiniz, sizin bahsettiğiniz olay yüzünden No:3 olan apartmanımın internetini 45 gün boyunca bağlamayıp No:3_1 diye birşey uydurmuşlar bağladık demişlerdi ve ben 45 gün beklemiştim…

1 Beğeni

Altyapı güncellemesi yapılıyor olabilir.