Altyapı Fiber Gözüküyor, Başvuruda VDSL veriyor

Altyapımı sorguladığımda 100Mbps fiber altyapınız mevcut diyor, zaten önceki konumda da fiber dolapları olduğunu belirtmiştim. Başvuruda VDSL veriyor ama, fiber seçemiyorum. Sisteminizde bir sorun mu var acaba?

Turknet
Bu da sonucum.

Sizin sistem FTTB olduğu için vdsl alabiliyorsun öbür konuda söylemiştim.

Daireye fiber kablo geliyor mu yoksa evde sadece telefon hattı mı mevcut?

Merhaba, TurkNet ekibine https://turk.net/ilk-yardim/islemler/paket-tarife-kampanyamla-ilgili-destek-istiyorum/kampanyami-degistirmek-istiyorum.html adresi üzerinden ulaşarak size uygun paketi tanımlamalarını talep edebilirsiniz.

Bu VDSL

Fiber de, ÖZGÜR İLETİŞİM FİBER 100 , yazıyor.

Sizin altyapı fttb/dsl herhalde. O yüzden VDSL çıkıyordur.

Fttb/dsl bildiğiniz VDSL aslında, kabin sokakda değilde bina da…

Fttb/eth da ve ftth da fiber hizmet alabilirsiniz.

1 Beğeni

Modem vermediklerini söylediler, verilmeyecek mi FTTB de onu anlayamadım.

FTTB. Telefon hattı yok daireye kadar fiber de değil…

Evet fttb, modem verilmeyecek mi onu anlayamadım ben modem verilmeyecekse çok mantıklı gelmedi yaklaşık 500-700 arası modeme vermem gerekecek.

Dairenize ulaşan kabloda problem yoksa eğer FTTB ile Fiber arasında 1-2 ms gecikme dışında fark olmaz. Hızlar aynı ama ileride 100 mbit üzeri paketler gelirse onu kullanamazsınız.

Asıl sorun başvuruda modem vermiyor sanırım, modem almam gerekecek mi modemim yok çünkü?

FTTB de ücretsiz modem olmuyor almanız gerekli

Mevcutta ki modeminiz VDSL ise onu kullanabilirsiniz

Fttb/dsl de modem verilmez, bu VDSL. Bunda herhangi bir VDSL modem kullanabilirsiniz.

Fttb/eth da verilir, bu fiber

Fiber de ücretsiz modem var

Bir yerden ayarlamaya çalışayım o zaman ben modem teşekkürler.

1 Beğeni

Hocam TT fiber veriyor adresime tam teknik isimlere hakim değilim T-21 genişbant kabin mevcut 2 adet binada HUA-LND-2013 diyor. Bakalım bi modem ayarlayıp deneyeceğiz artık olmadı.

VDSL modemin port hızı gigabit değil ise 95 Mbps üzerini göremeyebilir.

Mevcut modem yok, kurulum ekibi kurduktan testini yaptıktan sonra keenetic extra dsl alacağım. Bana netflixde 1080P izletsin yeter. Şu anki internetim de 95-97 arası ama fast üzerinde 20 alıyorum.

Extra dslin gigabit portu yok 100 Mbps ethernet portuna sahip. 100 Mbps teoriktir. Gerçekte 95 Mbps verebilir. Bu nedenle önerim yine 95 ve üzeri hızları rahat görebilmeniz için gigabit ethernet desteği olan bir modem seçmenizdir.

2 Beğeni