Altyapı çalışması sonrası dsl ışığım yok

Turk Telekomun altyapı çalışmasının bitmesi ve aktif olması sonrasında bölgede “sadece” TurkNet kullanan herkesin internet bağlantısı gitti diğer herhangi internet sağlayıcılarında ise hiçbir problem bulunmamakta OIMe giriş yaptığımda ise 1 aylık bir süre zarfında düzeltileceği belirtiliyor ve 2 gündür internetim yok bu süreç gerçekten bu şekilde uzayacaksa aboneliğimi iptal edeceğim 3-4 yıldır kullanıyorum her zaman sorunlarım olabildiğince kısa sürelerde çözüldü fakat bu büyük bir problem ve verilen süreler açıkçası hiç hoşuma gitmedi desteğinizi bekliyorum teşekkürler.

2 Beğeni

Altyapı çalışması bilgisi verildi ise maalesef o tarihe kadar beklemeniz gerekebilir. Bağlı olduğunuz Telekom santraline gidip bilgi almaya çalışın

Aynı sorunu yaşayan arkadaş burada var.

https://forum.turk.net/t/dsl-si-nyali-m-yok-ve-yapa-dan-vae-ye-gecis/2135

Tavsiyem başka sağlayıcıya geçmeniz. Türk telekom TurkNet i sabote ediyor çünkü. TurkNet de canına minnet YAPA’ya taşıyıp hattı kullanıcıyı mağdur ediyor daha fazla.

Allah sabır versin. Şayet imkanın var ise başka İSS ye geçiş yap diyeceğim. Ama yapa dan başka İSS ye geçiş yok. TurkNet i iptal edip yeni İSS ye geçmen gerek. Bu da yeni kurulum ücreti vs demektir.

1 Beğeni

Bugün tt ekibi gördüm dolap etrafında inip konuştum arıza kaydını bıraktıysanız eğer yarın ya da bugün hallederiz dedi kendinden emin şekilde aynı gün içerisinde başka bi tt görevlisiyle konuştuğumda da 1 haftaya hallolur dedi ama baya umursamaz bir biçimde dedi bilmiyorum.

1 Beğeni

İ N A N M A!!!
Aynısını bana da söylediler. 11 gündür internetim yok. Ben YAPA alt yapısından VAE ye geçiş talebinde bulundum.

Şimdi 11 günde telefon bağlanacak. İnternetin gelmesi için daha kaç gün beklerim Allah bilir.

Sende santrale uzak isen (Mesafen 800metre üzeri ise) direk YAPA dan VAE ye geçiş işlemini başlat. Ama yakın isen işlemlerin bitmesini bekle. Ben 1300 metre mesafede idim.

Bu arada umarım bölgede port sorunu yoktur. Benim bir de o sorunum var. Port yok. Ama benim mevcut olduğum dolapta zaten portum vardı. Bir de port yok internet veremiyoruz diye cevap gelirse bak sen bendeki eğlenceye. :stuck_out_tongue_winking_eye:

@bekir.kopuz @Selcukssn @sinan.kurmus

1 Beğeni

Şu anda zaten VAE altyapısındayım işin saçma kısmı altyapı hazırlanırken ordakilerle oturup muhabbet falan etmiştim bazı sorular sormuştum böyle olacağını hiç düşünmemiştim açıkçası ya.

Şu anda da kabinde bazı işlemler yapıyorlar ama bilmiyorum ne olacak yani TTye güvenmek kolay değil haliyle.

Ben hariç herkesin interneti geldi fazlasıyla komik bir durum :smiley:

Umarım sorununuz kısa sürede çözülür

2 Beğeni

Dediklerine göre yarın çözeceklermiş bu çevrede oturan başka TurkNet kullanan tanıdıklarımınkini bağladılar.

1 Beğeni

İnşallah çözerler benimkisi halen beklemede!

1 Beğeni

Sanırım siz YAPA kullanıcısı olduğunuz için bu şekilde uzadı umarım yakın zamanda düzelir :confused:

1 Beğeni

Bana bugün port yok mesajı geldi vdsl için tt görevlisine diyorum ki böyle diyorlar bana, yok öyle bir şey diyor kabini gösteriyor hata vardır falan diyor bakalım bi açılsın da geçebilecek miyiz anlaşmazlıklar gerçekten çok fazla.

1 Beğeni

Benim de DSL ışığım 11 gündür hiç yanmıyor sorununuzu çözebildiniz mi?