Altyapı Çalışma Bildirimi

Merhaba arkadaşlar bugün TurkNet eposta adresime aşağıdaki mesajı göndermiş. Acaba bu mesaj ne anlama geliyor ? Şuanda türk telekom altyapısı üzerinden TurkNet vae internet kullanıyorum ve yapa da değilim çünkü santrale 2 kilometre uzaklıktayım. İnternetim de iki yıldır hiçbir sorun yok stabil olarak 75 mb hız alıyorum durup dururken niye altyapı çalışması yapıyorlar anlamış değilim mahalledeki saha dolapları da yeni sayılır 2018 yılında tip7 dolaplarla değiştirilip adsl den vdsl e geçiş yapılmıştı. Ve o tarihten beridir hiçbir sorun yoktu. Şimdi ortada hiçbir sorun yokken neden altyapı çalışması yapıyorlar geçen sene mahallede gördüğüm türk telekom saha ekiplerinden bir tanesine mahallemize fiber internet ne zaman gelecek bir bilginiz var mı diye sorduğumda ilk önce 2020 yılı için mahallenizde fiber dönüşüm planlanmadı demişti sonradan da belki 2020 sonunda bir şeyler olabilir gibisinden ağzından birkaç cümle kaçırmıştı sonrada ama yeni yada çok eski evlere olabilir olursa da deyip konuyu kapatmıştı. Acaba buda fiber altyapı ile ilgili olabilir mi ?

Değerli TurkNet’li,

******* numarali hizmetinizde 11.06.2020 - 02:00 / 11.06.2020 - 06:00 tarihleri arasinda planli altyapi calismasi yapilacaktir. Bu tarihler arasinda internet ve telefon hizmetinizde kesintiler yasayabilirsiniz. Anlayisiniz icin tesekkur ederiz

Saygılarımızla
TurkNet

Gece yapılan bu kısa süreli çalışmalar ufak çaplı geliştirmelerdir. Fiber çalışmaları daha uzun süreli olur. Korkmanız gereken birşey yok ara sıra banada mail geliyor ve hiç internetim kesilmiyor bile :slight_smile:

Peki çok teşekkürler. Son olarak TurkNet in sitesine baktığımda bu notu düşmüşler bu ne anlama geliyor acaba ?

11.06.202003:00:00

Denizli

MERKEZEFENDİ

N1-20-DENIZLI-51-TT-POP

TurkNet Kaynakli Planli Calisma

20denizli_yapalns01

LNS CALIŞMASI

İnternetten okuduğum kadarıyla hava sirkülasyonu ile ilgili bir çalışma sanırım.

Yapa lokal çalışması hattınız Yapa da değil ise sizinle ilgili değildir diye düşünüyorum