Altyapı bilgilerinin yanlış söylenmesi ve internet hızında düşüklük

Büyük ihtimalle koronadan dolayı oluşan internet trafiğini azaltmak amacı ile yapılmış bir uygulama olduğunu düşündüğüm için uzun zamandır pek umursamıyorum fakat geceleri internet gitmesi fazlasıyla arttığı için konu açma gereğinde bulundum. Gece 2den sonra genel olarak sürekli internetim gidiyor (internet hızım 68mbps den 36 ya düşmesine rağmen) ve snr margin değerim tamamen aynı 30mbps internet hızında kayıp olmasına rağmen. Umarım bir moderatör cevap verir bende sorunun genel kaynağını öğrenmiş olurum.

Ha birde internet hızım düştükten sonra desteğe başvurduğumda türk telekoma yönlendirdiler oradaki arkadaşlarda altyapınız desteklemiyor dedi şaka gibi elimde alet var kendim kontrol edebiliyorum ve 1 2 ay önceki değerlerim hala elimde duruyor bana sorulursa bilerek yapılmış gibime geldi .

bknz kullandığım ilk aylar : Imgur: The magic of the Internet

sonrası : Imgur: The magic of the Internet

yani biri kabloları çalıp gitmediği sürece altyapının değişmesi imkansız. Fakat bana verilen bilgi bu yönde ^^

Ha birde işin komik tarafı evde 2 adet internet servis sağlayıcısı kullanıyoruz. Biri türktelekom diğeri TurkNet kopukluk olduğu anda sadece TurkNet 'te oluyor garip bir şekilde türktelekom kaynaklı alt yapı çalışması olsa türktelekoma bağlı internette kopukluk yaşar garip gerçekten çok garip

hala cevap alamadım moderatör yanıtı bekliyorum

Planlı çalışmalar denk geliyor olabilir. Bazı bölgelerde belirttiğiniz saat aralığında planlı çalışma yapılabiliyor. TurkNet in karnesi sayfası üzerinden takip edebilirsiniz

peki altyapı değerlerinin değişmesi hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Hat zayıflaması artmış. Modeme gelen kabloyu kontrol edin spliter varsa onu söküp modemi direkt olarak bağlayın. Eğer iç tesisat ankastreye kadar normal ise ankastre öncesinde kablo arızası gibi bir durum oluşmuş olabilir bu yüzden zayıflama artmış haliyle hızınız azalmış