Altyapı başvurusu vdsl

Bağcılar da oturuyorum. Bulunduğum bölge de alabileceğim maks hız 12 ben ise 8 alıyorum. 12 verince hatta fazla yüklenmeden internet kopuyor.Bu adsl hattını nasıl yükselttirebilirim ?

Bölgenizde saha dolabı mevcutsa bulunduğunuz ilçenin telekom müdürlüğüne müracaat edin sizi en yakın saha dolabına mümkünse taşısınlar, hem hızınız artar hem VDSL olmuş olursunuz, büyük ihtimale size çok uzak saha dolabından veya santralden hizmet alıyorsunuz. Tabii anlatması kolay, bu işin icraata geçmesi zulüm. Bağcılar gibi bir bölge için dahada zulüm :frowning: Umarım müdürlükte iyi insanlara denk gelirsiniz, işiniz daha da kolay olur. Bu sıralar fibere dönüşüm yapılıyor, telekom müdürlükle görüşün vdsl/fiber talebinde bulunun onun dışında başka bir çözüm yok.

Saha dolabına uzaklığım 1029 metre. Nakil işlemleri sırasında abim müdürlükle görüşmüş. Gayet sorununu çözmeye odaklı konuşmuşlar. Artık işlerin müracaat ile olmadığını kendi planlanan tarihlerinde yapıldığını söylemişlerdi. Tekrar gidip boşa zaman harcamak istemiyorum reis. Zaten olmayacak durum orta da :joy: binaca imza toplayıp müracaat etmeyi planlıyorum. Telefonla arasam mı ?

Bağcıların çoğu mahallerinde adsl altyapı mevcut.

Türk telekom hariç başka bir şirketten altyapı başvurusu yapabilirmiyim ?

Telefonla ulaşılmak imkansız gibi bir şey, ben çok denedim :smiley:
Benimde şu an santrale uzaklığım 1445 Metre ama VDSL2 üzerinden ortalama 25 mbit down, 4 mbit upload hizmet alıyorum.

Planlama yapılıyor her yılın başında, planlamaya göre ilerleyiş sağlanıyor ama bence yine gidin siz görüşün ricada bulunun, iyi biri çıkarsa yardımcı olur bilgi verir planlamaya da ekleyebilir.

Telefonla ara istersen şansını dene, hayatta ki tüm şansını kullanıp bağlanırsın herhalde o kadar imkansız seviyesinde :smiley:

Bağcılar’da fiber çalışmaları vardı, inşallah en kısa sürede senin bölgene de fiber gelir.

Bana da fiber geliyor 2 ay içerisinde, telekom müdürlüğünden yetkili beni arayıp söylemişti umarım yalan değildir :smiley:

ADSL olanlara direkt fiber çekip veriyorlar genelde, inşallah çalışmalardan sonra fibere dönersiniz. Benim binamda ADSL, sokağımız full VDSL ile dolu bizim bina hariç ben 6 ay uğraştım ama yok VDSL vermeyiz fiber vereceğiz dediler. Bina eski olduğu için yıllar önce santralden vermişler öyle kalmış :smile:

Maalesef sadece Türk Telekom.

Valla napıcamı bilemedim :joy: Ülke de internet sorunu çok kötü. Vdsl olsa benim işimi görür fibere de gerek yok. Müdürlüğe gittikten sonra randevu felan alıyorsun heralde o muhabbet nasıl olucak ?

Randevu durumu yok ki, normal gidiyorsun binaya görüşme sağlıyorsun bu kadar.
Ülkenin normal bir şeyi yok maalesef, her şey anormal ne yapalım :thinking:

Tamamdır aga çok teşekkür ederim. :+1:

1 Beğeni