Altyapı 100 mbps ama arayüzde 75 mbps?

Merhabalar bugün sayfayı bi kontrtol edeyim dedim tekrar altyapı sorgulaması yaptım normalde 74-76 arası gösteriyordu bugün 100 mbps destekliyor görünüyor acaba bir hata mı oldu eğer hata yoksa hızımı yükseltme şansınız var mı? @EFG benim de soyadım gül bu arada akraba çıkmayalım? :slight_smile:

Modem hat değerlerinizi atabilir misiniz?

buyrun ilgilendiğiniz içinde ayrıca teşekkür ederim

güçlü metin

arayüze göre maksimum hızı alıyorum görünüyor sanırım sayfada sıkıntı var

Sorgulama sayfasındaki hızlar saha dolabı ile sizin binanız arasındaki mesafeye ve yoğunluğa göre tahmini olarak sistem tarafından hesaplanıyor. Sayfa da hata olmuş olabilir.

bana da öyle geldi sadettin bey

Siz dedikten sonra bende sorgulama yaptım, bende de 100 mbit hız görünüyor.

tüh ümitlenmiştim bende :slight_smile: neyse gigafiberi beklemeye devam…

Altyapıyı sorgulayıp atabilir misiniz ?
Yardımcı olmaya çalışacağım.
Bir de hız sorunu diye kayıt açıp destek kaydı teknik bilgilerinizi iletebilir misiniz ?
Modeminiz hat zayıflamayı ölçmüyor.

Sorgulama sitesin de bazen gereğinden fazla gözüküyor başka siteden sorgularmısınız?

2 Beğeni

buyrun ama sayfada sıkıntı var herkeste 100 gözüküyo sanırım

sizli bizli konuşma oğuzhan :slight_smile:

1 Beğeni

Arka planda ilgili birime sorun aktarıldı en kısa sürede sorgulama ekranı düzeltilecektir.

1 Beğeni

sorun varmış düzeltilecekmiş

1 Beğeni

Muhtemelen saha dolabının kaldırabileceği kapasitedeki hızı alıyorsunuz. 81 mbps hız tahmini değerdir. 70-75 mbps gösterip 50 mbps alan arkadaşlarım var. Altyapı sorgulamada gördüğünüz mesafeye görülen tahmini hızıdır.

biliyorum biliyorum şansımı bi deneyim dedim :smiley:

1 Beğeni

:smiley: Maalesef keşke her yerde fiber olsa. Bakır kablo da her an bir sorun olabilir.

valla gigafiberi bekliyoruz ana kabloyu çektiler caddeye sokaklara dağıtmadılar henüz nasıl yetişecek bilmiyorum :slight_smile:

1 Beğeni

Hayırlı olsun.
Gelince keyifli kullanımlar dilerim,

eyvallah herkese nasip olur inşalllah

1 Beğeni

Umarım. Önemli değil,