Alternatif İSS'ler istediğim POP noktasını sağlar mı?

Erdem Bey merhabalar, geçmişte yaşadığınız deneyim adına üzgünüm. TurkNet olarak her zaman gelişimi ve yeniliğini savunuyor, bunun için çaba gösteriyoruz. Günümüzde geldiğimiz seviye ve her gün gelişen yapımızla beraber memnuniyet oranlarımız çok yüksek seviyede. Yakın dönemde sizi ve değerli babanızı TurkNet’i deneyimlemeye davet ediyorum. GigaFiber için GigaFiber Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı üzerinden başvuru yaptıysanız ek bir adım atmanız gerekmiyor. Bu konuda da ekstra özveri gösterdiğimize emin olabilirsiniz. Ping konusunda ise oldukça iddialıyız. TurkNet Şeffaflık Raporu — Altyapı Çalışmaları, Hizmet Açılış ve Dönüş Süreleri bağlantısı üzerinde ortalama değerler şeffaf bir şekilde yer alıyor. Müşteri deneyimi ve iletişim konusunda hiç şüpheniz olmasın. Forum başta olmak üzere tüm sosyal medya kanalları ve Online İşlemler - TurkNet kanalı üzerinden ilettiğiniz taleplere istinaden sizinle en kısa sürede iletişime geçiyoruz. Aklınıza takılan, iletmek, sormak istediğiniz bir şey olursa burada olacağız :raising_hand_man:

1 Beğeni

Babamı yarım yamalak ikna ettim ama sadece şu konuda; Eğer bizim buraya TurkNet GigaFiber gelirse ve eğer GigaFiberde telefonla müşteri hizmetleri ve daha iyi destek varsa, o şartla geçebilirmiş TurkNet’e. Zaten biz başvurumuzu yapmıştık. En geç önümüzdeki seneye herhalde siz bizim buralara GigaFiber getirirsiniz diye anlıyorum yazdıklarınızdan. :slight_smile:

Türkiyede, evinde internet kullanıpta APC, UPC bilen yoktur herhalde benden başka? Anca teknikerler bilir? :smiley: %0.0001’lik bir kesime mi dahilim acaba?

1 Beğeni

Türk Telekom teknik ekibe yazdığım şeyler ise şunlar;

Yaşanılan teknik sorun:

Türk Telekom fiber sonlandırma ekipleri, APC SFP fiber girişli ONT cihazına, UPC SFP fiber konnektör uç bağladılar. Ayrıca fiber kabloya gereksiz bir kaynatma işlemi yapıldı. UPC Pigtail bağlamışlar. Yani, fiber kabloya gereksiz bir ek yaptılar. APC girişli bir ONT cihazına UPC bağlanması, uzun vaadede cihaza zarar verebilir ayrıca genelde pinglerde dengesizlik sorunları yaşıyoruz ve yüksek ping alıyoruz ve sebebinin UPC’den kaynaklandığını düşünüyoruz. Zaten, benzer sorunu yaşayan ve ardından sorunun çözümünü anlatan başka bir arkadaşın YouTube videosu var ve o linkide aşağıda bırakıyorum.

Talebimiz:

UPC Pigtail (fiber kabloya yapılan gereksizek) kaynatmanın tamamen fiber kablodan sökülmesi, onun yerine fiber kabloya olduğu gibi birinci sınıf en kaliteli standart APC konnektör bağlanmasını istiyoruz

Bu arada Türk Telekom fiber sonlandırma ekipleri APC girişli ONT cihazına UPC konnektör taktıkları için fiber hattım stabil olmayabilir ki öyle görünüyor. Pingler mesela. Bunu düzeltmeleri için hertürlü bilgi verici görseller hazırladım. Nasıl ama?

ONT cihazındaki optik devreler zarar görmüş müdür sizce? TTNET beleşe ONT’yi de değiştirmesine gerek var mıdır?

Evet, yeşil olan konektör takılmış. APC yani. Doğru olan.

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim bizim sokağa henüz fiber gelmedi ama 1 ay içinde gelecek gibi tabi sokaktaki yeni bina tamamlanırsa bende ttye 5 ay önce mi ne altyapı getirilmesini talep ettim. Buraya döşeneceği gün bu bilgi çok işime yarayacak. Ama şöyle 1 şey var buradaki fiber dolabı hua-can nokia ont takılmaz gibime geliyor…

1 Beğeni

Geç değil Erdem, TurkNet’e bile gelebilirsin ki bahsettiğin ve sorun yaşadığın zaman VAE/ADSL altyapı kullanıyordun ve bu altyapılar mesafende uzak olduğu ve bakır tabanlı bir hizmet olduğu için çok sorun oldu, normal fakat FİBER kullanıcıların ADSL/VDSL kullanıcılarına göre bu tarz sorunu az yaşamaktadır.

Eline sağlık, güzel bilgiler. :index_pointing_at_the_viewer:

1 Beğeni

Bu arada bölgemdeki Vodafone baz istasyonu baya iyi sayılır mı acaba? :smiley:

Teşekkürler. :slight_smile:

1 Beğeni

Bir iki ekstrem az yoğun baz istasyonlarında bu hızları veriyor. Bir meydana git toplu bir alana git Vodafone 1 - 2 Mbps anca verebiliyor. Dün Ankara eğitim ve araştırma hastanesindeydim beklerken vakit geçireyim dedim 1 2 Mbps. 5. ayda AŞTİ de aynı değerleri alıyordum. Kızılay da biraz daha iyiydi ama kalabalığa göre oynuyordu. Trabzon’da KTÜ kampüste kalabalık alanda aynı hızları veriyor. Yine Trabzon’da evde aynı birkaç mbps hız alıyorum. Bir Ankara’da evde 50 - 60 Mbps görebiliyorum. Kısaca nerede insan varsa Vodafone hizmeti en rezil seviyede demektir.

1 Beğeni

O FTTH için kullanılan fiber saha dolabı değil, FTTC VDSL saha dolabı.

2 Beğeni

Abi sen burada mıydın… :smiley:

Fiber saha dolabı daha mı büyük?