Alt yapı sorgulama ve gerçek değerlerin farklılığı

Selamlar
Bu gün hem netspeed hem de TürkNet üzerinden adresimi sorguladım. Port mesafesi 85 metre görünüyor ve 100Mbps hız çıkıyor. Türknette önceden 60 çıkıyordu. Sanırım burada bir değişiklik olmuş. SNR’ı 3 e sabitlediğimde en fazla 70mbps hız alırken 50 lere düştü şu an. Buradan bir değişiklik olduğunu anladım. Şimdi birçok siteden sorguladığımda port mesafesi daha fazla çıkıyordu. Hat değerlerimi aşağıya bırakıyorum. 100mbps hız almak için yapabileceğim bir şey varsa yardım eder misiniz?

Not: 100Lük olan paketteyim sadece hızım 50-55 civarı.

image

Merhaba var ise ilk önce iç tesisatı gözden geçirebilir misiniz ? sonrasında arıza kaydı hız düşüklüğü kategorisinden kayıt açabilirsiniz

İçte sıkıntı yok hocam TT personeli en son arıza kaydımda ölçüm yaptığında 100’ün burada alınamayacağını söylemişti ölçümler çok farklı çıkmadı ama o zamanlar TürkNet sorgulaması ve diğer sitelerde en fazla 75 alınabilir görünüyordu şu an 100 görünüyor.

Tt her zaman aynı şeyi söyler. benim alt yapımda asla vdsl alınamayacağını da söyledi (bölgede 2009dan beri vdsl var) vdsl bağlandıktan sonra asla 35 üstü alamayacağımıda söyledi 1 snr ile 87 mbps görüyorum

işin özüne gelecek olursak eğer netspeed üzerindeki saha dolabı mesafesi doğru ise 100 mbps rahat almanız gerekir 46 metreyi baz alarak söylüyorum hat zayıflamanız yüksek durumda gözüküyor

Geçen geldiklerinde bu binaya giren uçların bağlandığı bir kutu var ya aşağıda çakma işlemini yapıyorlar onu falan değiştirdiler ama değişmedi o zaman sordum neden alınamaz diye bağlı olduğum dolabın sokağın başındaki dolap değil arka sokaktaki caddede olduğunu söylediler. Zayıflama da o yüzden olabilir mesafe baya artıyor öyle olunca

işler burada karışıyor o zaman :frowning: bu forumda bunun ile ilgili bir konu vardı yakın dolaba değilde uzak dolaba bağlı olduğu için düşük alan bir kullanıcı vardı

Çözüm bulabildi mi peki kendisi? Yazarım şimdi destek kaydına ama ben çalıştığım için yokken gelirler evdekiler de pek anlamaz bu işlerden o yüzden boşuna ortalığı ayaklandırmayayım :slight_smile:

hocam ben de sizin gibi bir kullanıcıyım çözüm bulabildimi bilmiyorum ama kolay yapılacak bir işlem değil gibi

1 Beğeni