Aktivitasyon süreci

Sürecim bitti evde kurulum hizmeti aldım belgeleride eve gelenlere teslim edeceğim.bana gelen mesajlara göre kullanıcı adı ve şifremi girdiğim sürece internet bağlantımın aktiflesmesi gerekiyor.Ancak herşeyi doğru yapmama rağmen dsl önce yavaş yavaş yanıp sönmeye başlıyor.sonra hızlı hızlı ac kapa yapıp kapanıyor.10 sn sonra bu işlem tekrar başlıyor.Ev içi kurulum ücretini zaten vereceğim yeterki daha fazla bekleyeyim bana bı yardımcı olun

Reset attınız mı modeme(küçük deliğin olduğu yerdeki tuş kısmı ) . Reset atıp bir de öyle kurulum yapınız

TurkNet Oimden SS atar mısınız lütfen aktivasyon süreciniz sistem üzerinde ne durumda bir bakalım

1 Beğeni


Tabi buyrun

Başvuru yaptıktan sonra mailinize gelen belgeleri indirdikten sonra çıktı alıp TurkNet’e kargo ile yollamaniz gerekiyor bunun için Gönderilen evrakların ilk sayfasında ücretsiz gönderi kodu göreceksiniz. Gönderi işlemini yaptıktan sonra TurkNet Oimden kimliginiz önlü arkalı (ayrı ayrı ve jpg formatında) sisteme yüklemesini yapmanız gerekiyor. Daha sonra TurkNet kimlik yuklemenizde sorun yoksa işlemlere ivedi bir şekilde başlayacaktır. 0dan abonelik süresinin tamamlanması şu anda yoğunluk sebebi ile 10 ile 11 gün arasında degısmektedir. Internet aboneliginiz aktif olmadan önce TurkNet sizi kurulum ekipleri geleceği için randevu için arayacak ve evde kurulum hizmetlerinin gelmesini istediğiniz tarihi randevu olarak oluşturacaktır. Daha sonra evde kurulum ekibi gelip modem ve bilgisayarınız hazırsa tüm işlemleri yapıp internetinizi sorunsuz bir şekilde size teslim edecektir.

Anladım teşekkür ederim şuan için kimlik fotokobim sisteme yüklü belgeler içinde kurulum ekibinin gelmesini beklemem gerekiyor sanırsam.simdi kendim göndersem süreç gene 3 4 gün uzayacak.sifirdan internet kuruyoruz şuanda 23.cu gündeyiz :blush:

Ekiplerin gelmesi uzun sürecekse dediğim gibi ücretsiz gönderi kodu ile kendiniz anlaşmalı kargo firmasından gönderirseniz daha sağlıklı olacaktır.

Fax vs olmuyormu yani kaçıncı çağda yaşıyoruz bu işlemi en kisa yoldan yapmak istiyorum.

Yasalar gereği abonelik işleminizin tamamlanması için sizden ıslak imza isteniyor. Bu TurkNet’in insiyatifinde olan bir durum değil. O yüzden ıslak imzalı sözleşmeyi göndermeniz gerekiyor.

1 Beğeni

ilginize çok teşekkür ederim mehmet bey sabah kargo ile belgelerimi yollayacağım yarın gün içi kurulum ekipleri muhtemelen gelir bir kopyada onlara vereceğim artık hangisi önce olursa.Hayırlı akşamlar dilerim

1 Beğeni

Ben Teşekkür ederim Muhammed Ali Bey, iyi akşamlar dilerim.