Aktivasyon Süreci Yardım

Merhaba, paylaşmış olduğunuz hat değerlerini incelediğim zaman hat zayıflamanızın çok yüksek olduğunu görüyorum.
image

Hat zayıflamanızın yüksek olmasının birçok nedeni olabilir ve bu hat zayıflaması sizin istenilen hızları alamamanıza sebep olabilir.

Hat genelde iç tesisattan kaynaklı sorun olabiliyor yani iç tesisatın eski veya kabloların uclarının oksitlenmesi veya paslanmasına örnek verebiliriz. Hat zayıflaması alt yapının kötü olmasından da kaynaklı olabilir fakat bana sorarsanız iç tesisatınızı bir elektirikçiye kontrol ettirmeniz ve eğer değerleriniz kötüyse iç tesisatınızı yeniletmenizden yana olabilir.

@Darkcrak Hocam şimdi şöyle söyleyim ben TurkNet’e geçip daha iyi hizmet alacağımı düşünerek fazlasıyla masraf içersine girdim. Modem ve yeni kabloları aldım.
Toplamda 1300 küsür masraf yaptım vaad edilen hızı alsam hiç problem değil.

Ben yinede iç tesisatı (Kapı yanından Daireme çıkan kablo) sıfırdan çektiririm yarın sabahtan. Fakat tahminimce bu sefer dışarıdan içeriye gelen kablolarda sorun olduğu çıkacak muhtemelen.

Kurulum yaparken İSS olarak TurkNet’i seçmemiz gerektiği yerde bana Türk Telekomu seçtirdiler bunun nedeni nedir?

Eğer bu işlemler sorunuma çözüm olmayacaksa hiç daha fazla masraf yapmadan ben Kablosuz İnternet aboneliği hazırlığına başlayim

Tekrardan merhaba, farklı internet alt yapı sorgulama web siteleri üzerinden alt yapınızı sorgulatıp bizimle sonuçları paylaşır mısınız?

Tabi hemen hepsnin testini yapıp fotoğraf atıcam

1 Beğeni

1 Beğeni

İç tesisatınızı kontrol ettirmenizi önerebilirim.

iç tesisatı yeniden yapılandırıcam, Bu konuda kullanılması gereken kablo vs de en iyisi nedir ?

En doğru ve kaliteli şekilde yeniden yapılandırmam için gerekli bilgileri verebilirmisiniz.

Müdahale edebileceğim tüm noktaları bileyim ona göre sorunsuz en iyi hattı çekebileyim.

Sanırım dışarıdan ankastreye gelen kabloya birşey yapamıyoruz. Yapılıyorsa onuda değiştirim.

1 Beğeni

İç tesisatı yenilemeden önce modeminizi Ankastreye bağlayıp DSL değerlerinizi bizimle paylaşır mısınız?

@Darkcrak @EFG @ModeratriX @ssy1979

Peki bu işlemi muhtemelen yarın en geç Çarşamba günü yapabilirim, Çalışma saatlerim şuan için uygun değil.

Ankastre 'den gelen kabloya JR11 bağlı telefon kablosunu birleştirip öyle denemeliyim doğru mu?

Yoksa Ankastredeki kabloya JR11 çakmam mı lazım?

Ben evime ilk internet kurulumdan itibaren apartmanda bulunan duvar içi tesisatından değil, Ankastredeki kabloyu telefon hat kablosuna bağlayarak daireme çektim, ucuna T.Telekomun vermiş olduğu JR11 çakılı olan dsl(hat) kablosunu bağlayıp kullandım.

Bana ankastredeki kablo ucundan modem dsl girişine kadar kullanılacak malzemenin ne olduğunu yazabilirmisiniz, Malzemelerin en iyisini alıp, Kurulumu o şekilde yaptırmak istiyorum.
Eksik veya kalitesiz iş olmaması adına.

İl müdürlüğüne gidip saha dolabı talebinde bulunmanız çok iyi olur. Sorununuzun nedeni bakır kablo bile değil size tahsis edilen port düşük hız destekliyor. Bu arada göknet’den de sorgulama yapar mısınız? Ek olarak ne k adar çok kişi bulup onları da oraya yollayabilirsen o kadar etkisi olacaktır. 424mlik mesafeye bizim burada 4 tane saha dolabı koydular…

1 Beğeni

Nexans veya reçber marka Cat 6 veya Cat 7 kablo çekebilirsiniz.

2 Beğeni

Hocam bu söylediğiniz işlemler çok teferruatlı ve bu tür işlemlerin süreci aşırı uzun ve meşakkatli.
Eğer Problemim bundan kaynaklı ise tamamen kapatırım aboneliğimi boşuna masraf yapmamın manası yok.
Ben bana vaad edilen hızı almak için Port ile Saha dolabı ile vs bunca işin arasında kendim uğraşamam bu işin sahipleri uğraşmalı.
Ben kiracıyım kendi evim olsa belki mantıklı fakat ne zaman çıkacağım meçhul olan bir eve en iyi hizmeti almaları için harcayacağım çabayı Ev sahipleri harcamalı. Veya benim abone olduğum sağlayıcının bunlara çözüm getirmesi gerekiyor.
Lakin onlarda imza karşılığı tüm yükümlülükleri üzerlerinden atmış durumdalar.
Memnun olup olmamam şansa kalmış gibi görünüyor.

1 Beğeni

Teşekkürler ederim. Deneyeceğim fakat bir üst yorumda okuduğum durum benim tüm heveslerimi kırdı açıkcası. Eğer söylendiği gibi bana verilen portun destekledi maksimum hız söz konusu ise. Bu kadar masrafın ve çabanın boşa çıkması baya üzücek.

Geçiş sırasında böyle şeyleri tt kesinlikle yapar siz arkadaşların dediği gibi ankastreye modemi bağlayarak olayın iç yüzünü görün ve ona göre hareket edin :slight_smile: Hatay gibi gelişmiş şehirden beklenmeyecek 1 durum açıkçası… Bu arada dslam kilidini açın diye destek kaydı açın belki de bundan dolayı da olabilir. Mesafeniz göz önüne alınınca oradan evinize gelecek hızın türlü engellerden dolayı 28mbye kadar düşmesi ve sizinde 20mb alıyor olmanız hiç şaşırtıcı olmaz. Ek olarak 25mbye kadar yükseltmeniz mümkün hızınızı şu an ki tabloda

1 Beğeni

Bakalım tesisatı yenilemeden önce Ankastreden gelen değerleri öğrenip buraya atarım tekrardan.
Umarım sorun port vs ile alakalı değildir. Sorun inşallah tesisattadır yoksa aylarca sürer heralde sorunu çözmek.

1 Beğeni

Bence bir destek kaydı aç ve evine ekip yollansın. Önce ankastreden gelen değeri ölçtür ondan sonra evine gelen değeri ölçtür. Sorunun az çok nereden olduğu çözülebilir. Benimde hat değerlerimde sorun vardı. Ama nereden kaynaklandığını bilmiyordum. Destek kaydı açtım ertesi gün ekip geldi. Önce ankastreye gelen hıza ve değerlere baktı hiç bir sorun yoktu. Sonra eve gelip modeme giren dsl kablosunun değerine baktı ve sorun buradan kaynaklanıyordu yani iç tesisatımda sorun vardı hallettim ve düzeldi.

Destek kaydı oluşturdum devam eden süreçte buraya gelişmeleri aktarırım.
İlgilenen herkese tekrar teşekkür ederim.

2 Beğeni